Strona Główna    Aktualności    Zobacz    Media o nas    Filmy    Do pobrania    Artykuły    Linki    Forum    Dojazd    Kontakt
  Menu
  ProjektyKącik Przedsiębiorcy  Akcje pomocy  Partnerzy

Uniwersytet Rolniczy
w Krakowie

Wyższa Szkoła
Turystyki i Ekologii
w Suchej Beskidzkiej

Małopolska do celu.eu

Poczet Krakowskiej
Chorągwi Husarskiej

Gminny Ośrodek
Pomocy Społecznej
w Czernichowie

Serwis mojestypendium.pl
  Witamy
Serdecznie witamy na naszej stronie
Jesteśmy najstarszą szkołą rolniczą w Polsce
  Dni Otwarte Szkoły

Zapraszamy na Dni Otwarte Szkoły

Gości indywidualnych:
11 -12 czerwca 2016r. w godz. 8.00 - 15.00.

Zachęcamy do zapoznania się z aktualną ofertą edukacyjną.

  Konkurs dla gimnazjalistów

Zapraszamy gimnazjalistów do udziału w konkursie
„Łapiemy zdrowie w Zespole Szkół w Czernichowie”

Regulamin
Klucz odpowiedzi - etap I
Klucz odpowiedzi - dogrywka - etap I
Filmy nadesłane na konkurs
Komitet Organizacyjny Konkursu
  Konkurs biblioteczny
Regulamin konkursu „WIEM, BO CZYTAM”

Zadanie konkursowe nr 4
  KKZ

Wszystkie informacje dotyczące Kwalifikacyjnych Kursów Zawodowych (w tym plany lekcji) zamieszczane są w zakładce KKZ w panelu po lewej stronie.

Trwa rekrutacja na Kwalifikacyjne Kursy Zawodowe

Formularz zgłoszeniowy do wydruku

Formularz elektroniczny

  Informacje dla słuchaczy szkół zaocznych 2015/2016
Osoby, które uczęszczają do zaocznych szkół policealnych proszone są o uzupełnienie złożonych dokumentów oraz wykonanie badań i dostarczenie zaświadczeń o braku przeciwwskazań do nauki w danym zawodzie.
Wszystkie informacje dotyczące działu zaocznego będą publikowane w zakładce: Słuchacze w panelu po lewej stronie. W tym plany zajęć.
  Organizacja roku szkolnego 2015/2016
Wszystkie informacje dotyczące organizacji pracy w ZSRCKU w Czernichowie w roku szkolnym 2015/2016 zamieszczane są w zakładce: Rok szkolny 2015/2016 w panelu po lewej stronie.
  I nagroda w konkursie "Patron naszej szkoły" w kategorii szkół ponadgimnazjalnych
Ogłoszenia i informacje bieżące
I nagroda w konkursie "Patron naszej szkoły" w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Film przygotowany przez uczniów ZSRCKU w Czernichowie
  Światowy Dzień Żółwia
Ogłoszenia i informacje bieżące

Słuchacze KKZ R.03 na Światowym Dniu Żółwia w Krakowie

Dnia 21.05.16 zajęcia z produkcji zwierzęcej i prowadzenia produkcji zwierzęcej w ramach kursu kwalifikacyjnego R.03 odbyły się podczas Obchodów VIII Krajowej Imprezy z Okazji Światowego Dnia Żółwia. Słuchacze na początku zapoznali się z tematyką dobrostanu zwierząt, a także wymogów mających wpływ na kształtowanie warunków chowu. Następnie w ramach zajęć praktycznych mieli okazję uczestniczyć w ocenie kondycji zwierząt egzotycznych biorących udział w wystawie towarzyszącej podczas imprezy. Od godziny 9:00 zgodnie z planem imprezy uczestniczyli już w cyklu wykładów dotyczących tematyki zwierząt egzotycznych, ale także zagadnień dotyczących gatunków inwazyjnych, hybrydyzacji i problemów wynikających z ucieczek i wypuszczania zwierząt hodowlanych. Na podsumowanie obecności słuchacze KKZ mieli rozpoznać gatunki zwierząt gospodarskich prezentowanych na ilustracjach przygotowanej specjalnie planszy dydaktycznej. Ponad to na planszy mogli podziwiać motyw zwierząt gospodarskich w filatelistyce.

  „Rozwiń Skrzydła Przedsiębiorczości” - rozstrzygnięcie pierwszego etapu konkursu
Ogłoszenia i informacje bieżące

Rozstrzygnięcie pierwszego etapu konkursu
w projekcie „Rozwiń Skrzydła Przedsiębiorczości”

W pierwszym etapie konkursu uczniowie z Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Czernichowie przygotowali blogi o tematyce ekonomicznej w trzyosobowych zespołach. Spośród ośmiu zespołów do rywalizacji powiatowej zakwalifikowały się poniżej przedstawione drużyny.

Opiekun: Zofia BorońOpiekun: Ewa Rakoczy
Zespół I
Konrad Ziemianin
Maciej Siciarski
Oliwier Leśniak
http://pieniadzewpolsce.blogspot.com/
Zespół I
Mykhailo Bilov
Mikołaj Świeca
Ilya Horban
https://zainwestujwpapier.wordpress.com
Zespół II
Aleksandra Krasny
Olga Piotrowska
Dominik Wilk
http://budzetwdomu.tk/
Zespół II
Katarzyna Pitek
Katarzyna Kowal
Karolina Piszczek
http://polski-zloty.blogspot.com/
Zespół III
Bożena Kukla
Patrycja Antończyk
Aleksandra Hodorowska
https://polishbank.wordpress.com
Zespół III
Sylwia Porębska
Kamila Ślizowska
Joanna Panek
http://finanseksj.blogspot.com/

W kolejnym etapie konkursu uczestnicy wezmą udział w warsztatach dotyczących sztuki autoprezentacji oraz nagrają pięciominutowe przemówienia na interesujący temat.

Gratulujemy stworzenia pięknych blogów i życzymy owocnej dalszej pracy.

Opracowała Ewa Rakoczy
  Wycieczka do siedziby firmy nazwa.pl
Ogłoszenia i informacje bieżące

Wycieczka do siedziby firmy nazwa.pl w ramach projektu „Rozwiń Skrzydła Przedsiębiorczości”

W dniu 12 maja 2016r. uczestnicy projektu „Rozwiń Skrzydła Przedsiębiorczości” z naszej szkoły pod opieką p. Zofii Boroń oraz p. Ewy Rakoczy wzięli udział w wycieczce do siedziby firmy nazwa.pl w Krakowie.

Młodzi pracownicy wiodącej polskiej firmy w dziedzinie usług internetowych w ciekawy sposób zaprezentowali informatyczne aspekty prowadzenia firmy, zakładania domen, zarabiania w Internecie oraz zasady sporządzania dobrego C.V. Każdy z uczestników miał również okazję wygrać nagrodę w zorganizowanej loterii.

Warsztaty, których celem było poznanie nowych technologii informatycznych, doskonaliły umiejętności uczniów i przygotowały ich do dalszych etapów konkursu w ramach projektu RSP.

Opracowała Ewa Rakoczy


Wycieczka_do_siedziby_firmy_nazwa.pl
  Znają się na ekonomii
Ogłoszenia i informacje bieżące

Sukces uczniów w konkursie ekonomicznym

Uczniowie ZSRCKU w Czernichowie: Kamil Dziura (kl. IIIA) oraz Mykhailo Bilov (kl. IIC) zakwalifikowali się do finału ogólnopolskiego konkursu w ramach projektu „Żyj finansowo! czyli jak zarządzać finansami w życiu osobistym” zorganizowanego przez Stowarzyszenie Krzewienia Edukacji Finansowej. Nagrodą za przejście eliminacji jest udział w trzydniowym pobycie w dniach 26-28 maja 2016r. w centrum konferencyjnym Hotelu ORLE w Gdańsku-Sobieszewie.
Chłopcy będą walczyć w nadmorskim klimacie o cenny sprzęt elektroniczny prezentując swoją wiedzę ekonomiczną wśród 10 finalistów.
Gratulujemy i życzymy sukcesów w końcowym etapie konkursu!

Opracowała Ewa Rakoczy
  Wyjazd szkoleniowy Gumtree
Ogłoszenia i informacje bieżące
start_do_kariery

Formularz zgłoszeniowy na stronie: startdokariery.pl
  Praca dla młodych
Praca dla młodych
  Oferty pracy dla pełnoletnich uczniów
Ogłoszenia i informacje bieżącePraca na wakacje w Krakowie na recepcji, w ochronie i przy sprzątaniu DS, a także generalne porządki i przygotowanie DS pod hotel.
  Nowy plan lekcji od 9 maja br.
Ogłoszenia i informacje bieżącePlan lekcji obowiązujący od 9 maja do 3 czerwca br.
  Pożegnanie abiturientów
Ogłoszenia i informacje bieżące

Pożegnanie uczniów klas czwartych

Mnóstwo balonów powiewających z gałęzi drzew, lamp, elementów konstrukcyjnych budynku szkoły, wielki transparent wyrażający podziękowania dla nauczycieli oraz aleja utworzona z balonów, na których wypisane były imiona i nazwiska pracowników Zespołu Szkół RCKU w Czernichowie – taki widok zaskoczył wszystkich, którzy 29 kwietnia b.r. przekroczyli bramę szkoły.
Pomysł zrealizowały dziewczyny z klasy 4B, które w ten oto niecodzienny sposób postanowiły wyrazić wdzięczność za cztery lata nauki w naszej szkole.
Wdzięczność wyrażali zresztą wszyscy uczniowie klas czwartych – kończących oficjalnie edukację w tym dniu uroczystością rozdania świadectw.
Swoją obecnością zaszczycili nas tego dnia: radna powiatu krakowskiego – p. Janina Grela oraz starosta krakowski – p. Józef Krzyworzeka. Życzyli oni absolwentom naszej szkoły dalszych sukcesów.
O sukcesach uczniów klas czwartych mówił dyrektor ZSRCKU, p. Grzegorz Bylica, wyczytując imiona i nazwiska abiturientów, którzy osiągnęli najwyższe wyniki podczas czteroletniej edukacji. Najwyższą średnią dydaktyczną – 5,31 - i świadectwo z wyróżnieniem uzyskała uczennica klasy 4B, Katarzyna Pitek.
Swoje świadectwa odbierali z rąk wychowawców: p. Joanny Wasilewskiej, p. Ewy Rakoczy i p. Rafała Niedziółki uczniowie klas: 4A, 4C i 4B. W imieniu p. Mariusza Wójcika, wychowawcy klasy 3 LO kształcącej się w systemie zaocznym świadectwa ukończenia szkoły wręczyła słuchaczom p. Agnieszka Marzęcka, zachęcając wszystkich abiturientów do kontynuowania edukacji w ZSRCKU w szkołach policealnych.
Miłym akcentem uroczystości były życzenia skierowane do uczniów klas czwartych od młodszych kolegów z Samorządu Szkolnego oraz wręczenie upominków.
Nagrody dla najlepszych czytelników spośród abiturientów ZSRCKU wręczyła bibliotekarka, p. Renata Woźniak.
Ostatnim punktem programu była krótka inscenizacja zaprezentowana przez uczennice klas: 2A, 1A i 1B, które wcieliły się w postacie czarownic odkrywających przed maturzystami tajemnice przyszłości – oczywiście „z przymrużeniem oka”.
Po zakończeniu uroczystości jeszcze długo można było zobaczyć świeżo upieczonych absolwentów naszej szkoły na jej korytarzach, w alejkach, obok internatu – jak gdyby trudno było im się rozstać z miejscem, w którym zostawili wiele ważnych chwil swojego życia, jakby wcale im się nie spieszyło do nowego początku. Ale – jak przekonuje poetka - „(…) Każdy przecież początek to tylko ciąg dalszy, a księga zdarzeń zawsze otwarta w połowie” (Wisława Szymborska)

Opracowała: Agnieszka Kołodziej

Pozegnanie_abiturientow
Pożegnanie abiturientów
29 kwietnia 2016r.
  I miejsce Kamili Mytyk w eliminacjach okręgowych OWiUR
Ogłoszenia i informacje bieżące

I miejsce Kamili Mytyk w eliminacjach okręgowych OWiUR w bloku weterynarii

22 kwietnia 2016 roku na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu odbyła się 40-sta Okręgowa Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w części teoretycznej i praktycznej. W rozgrywkach zmagało się 24 uczestników z 13 szkół z województw; małopolskiego, dolnośląskiego, śląskiego, opolskiego i łódzkiego. Byli to uczniowie z najlepszymi wynikami wyłonieni podczas eliminacji wewnątrzszkolnych. Zawodnicy walczyli o przejście do etapu centralnego, w którym wygraną jest indeks wybranej uczelni. Naszą szkołę godnie reprezentowały uczennice klasy 4b - Katarzyna Pitek i 3a - Kamila Mytyk pod opieką lekarza weterynarii Rafała Niedziółki. Po ciężkich zmaganiach testujących wiedzę uczestników z materiału obowiązującego głównie na egzaminach kwalifikacyjnych R.9, R.10 oraz R.11, czyli z całości podstawy programowej zawodu technik weterynarii na najwyższym miejscu podium stanęła nasza reprezentantka Kamila Mytyk. Druga z naszych przedstawicielek z klasy 4. zajęła miejsce 9.

Obu uczennicom gorąco gratulujemy wyników, a Kamili życzymy powodzenia w ostatnim etapie Olimpiady!

Strona 1 z 13 1 2 3 4 > >>
  Dzisiaj
Piątek
27
Maja 2016

Imieniny obchodzą:
Augustyn, Julian, Jan, Juliusz, Magdalena, Amanda
  Zapraszamy
  Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
  Użytkowników Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 517
Nieaktywowany Użytkownik: 30
Najnowszy Użytkownik: Shirleypex
  Facebook


  Wątki na Forum
Najnowsze Tematy
Technik Rolnik
Powitanie
Powitanie
Chcecie wiedzieć jak...
Najciekawsze Tematy
Technik Rolnik [7]
Powitanie [0]
Powitanie [0]
Chcecie wiedzieć ... [0]
  Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

twety19
19/08/2015 21:41
Wonski dziękuje bardzo za pomoc. Na prawdę była potrzebna :-)

Wonski
15/08/2015 12:36
,papierem od lekarza i zdjęciem zanosisz to znowu do starostwa i oni ci wydają PKK czyli profil kandydata na kierowcę.Myślę że pomogłem. Życzę miłych 18 dni wakacji !

Wonski
15/08/2015 12:35
200 zł później idziesz do wydziału komunikacji w starostwie tam pobierasz "Wniosek o wydanie prawa jazdy lub pozwolenie" ktoś na pewno ci zaznaczy tak co masz wypełnić.Razem z tym wnioskiem,

Wonski
15/08/2015 12:31
twety19, W Google wpisz "prawo jazdy lekarz i nazwa większej miejscowości koło której mieszkasz". Tam znajdziesz lekarza najlepiej prywatnego bo szybciej cię przyjmie za badanie płaci się 20

Barbara Kajda
14/08/2015 21:51
Twety19, podstawowe informacje dotyczące prawa jazdy kategorii T znajdują się tutaj: http://czernichow.edu.pl/
viewpage.php?page_id=1072
, więcej szczegółów: http://www.word.waw.pl/in
dex.php


twety19
11/08/2015 16:29
czy można u zwykłego lekarza rodzinnego / z góry dziękuję za pomoc ^^ pozdrowienia i miłych wakacji :-)

twety19
11/08/2015 16:27
Dzień dobry ;-). Jak należy stworzyć profil kandydata na prawo jazdy kategorii T? Jakie wnioski należy złożyć i gdzie? Jakie dokumenty należy mieć i co z badaniami ? U kogo należy je zrobić? Czy moż

Barbara Kajda
13/07/2015 10:59
Jaaa, Angeelika odpowiedziała prawidłowo na Twoje pytanie.

Angeelika
12/07/2015 15:49
Rozpiska dotycząca zakwaterowania w internacie będzie pewnie podana tak jak zwykle tu na stronie i fanpejdżu szkoły na fb pod koniec wakacji smiley

Jaaa
12/07/2015 09:25
Kiedy będzie rozpiska pokoi w internacie??

Archiwum
  Licznik wyświetleń
  Licznik odwiedzin

  Lokalizator
  Odsyłacze
Poczta

epodreczniki.pl

Starostwo Powiatowe
w Krakowie

ITV Gmin i Powiatu
Krakowskiego

MEN

Kuratorium Oświaty
w Krakowie

Centralna Komisja
Egzaminacyjna

Okręgowa Komisja
Egzaminacyjna

Krajowy Ośrodek
Wspierania Edukacji
Zawodowej i Ustawicznej

Portal Funduszy
Europejskich

Serwis Informacyjny
Gminy Czernichów

Starostwa Powiatowego
w Krakowie

Serwis Internetowy
Miasta Krakowa