Strona Główna    Aktualności    Media o nas    Filmy    Do pobrania    Artykuły    Linki    Forum    Dojazd    Kontakt    Promocja

Serdecznie witamy na naszej stronie
Jesteśmy najstarszą szkołą rolniczą w Polsce
  Srebrne technikum 2019

Fundacja Edukacyjna Perspektywy potwierdza, że Technikum w Zespole Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Czernichowie jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł Srebrnej Szkoły 2019.

KKZ

Trwa rekrutacja na bezpłatne Kwalifikacyjne Kursy Zawodowe
na rok szkolny 2018/2019

Formularz zgłoszeniowy do wydruku

Formularz elektroniczny

Zastępstwa na czwartek, 19 września 2019 r.
ZastępstwaZastępstwa na czwartek, 19 września 2019 r.
  Ubezpieczenie NNW
Ogłoszenia i informacje bieżąceSzczegóły dotyczące ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków w zakładce Uczniowie->Ubezpieczenie.
  Nowe formularze
InternatW zakładce Internat->Formularze nowe druki do wypełnienia.
  Harmonogram pracy kadry kierowniczej

Harmonogram pracy kadry kierowniczej ZSRCKU w Czernichowie w szkole i w internacie

18. rocznica ataku na WTC

18. rocznica ataku na WTC w USA

Dokładnie 18 lat temu, 11 września 2001 roku, zamachowcy z Al-Kaidy porwali cztery samoloty. Dwa uderzyły w wieże World Trade Center (WTC), jeden wbił się w Pentagon, czwarty po interwencji pasażerów rozbił się w Pensylwanii. Wychowankowie z Internatu „Pod Kłosem” również pamiętali o tym smutnym i tragicznym dniu dla całego Świata.
W trakcie nauki własnej uczniowie wraz z wychowawcami dyskutowali na temat zagrożeń jakie niesie terroryzm, ale także, zastanawiali się jak Oni sami jako młodzi ludzie mogą wpłynąć na los świata. Wszyscy wspólnie doszli do wniosku, że to od nas samych zależą relacje międzyludzkie, a najważniejsza jest tolerancja i rozmowa.

Opracowały : Paulina Kowalik
Wioletta Borowczyk

18.rocznica_ataku_na_WTC
11 września 2019 r.
Autor zdjęcia: W. Borowczyk
  Światowy Dzień Zapobiegania Samobójstwom

Światowy Dzień Zapobiegania Samobójstwom

10 września, w Naszym Internacie, spotkaliśmy się na stołówce, aby porozmawiać o tym, co nadaje naszym działaniom sens i sprawia, że życie nabiera barw. Impulsem do rozważań był obchodzony właśnie tego dnia Światowy Dzień Zapobiegania Samobójstwom.
Statystki są bezlitosne: coraz więcej ludzi żyje w poczuciu braku sensu życia, miewa myśli samobójcze i - w skrajnych przypadkach - takowe próby.
W pierwszej części spotkania staraliśmy się zdefiniować symptomy zachowań presuicydalnych. Stwierdziliśmy, że każdy z nas, mieszkańców internatu, powinien być wyczulony na zachowania kolegów i koleżanek, które mogłyby świadczyć o długotrwałym obniżeniu nastroju połączonym z kwestionowaniem powszechnie uznawanych wartości. Zaapelowaliśmy do siebie nawzajem, aby poświęcić takim osobom czas na rozmowę, nie oceniać ich i skłaniać do szukania pomocy u rodziców, nauczycieli, wychowawców czy też wykwalifikowanych specjalistów.
Część drugą spotkania poświeciliśmy na stworzenie wspólnej mapy wartości, działań, zainteresowań, czy też zachowań, dzięki którym wciąż na nowo udaje nam się odbudowywać w nas to, co napędza nas do pozytywnego patrzenia w przyszłość.
Licznie zgromadzonej na spotkaniu młodzieży klas pierwszych za udział w spotkaniu dziękują jego organizatorzy, wychowawcy: Paulina Kowalik, Katarzyna Bylica, Kinga Zając oraz Piotr Żmigrodzki.

Narodowe Czytanie w Internacie

Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Podczas tegorocznej odsłony akcji Narodowe Czytanie, Para Prezydencka zaproponowała do czytania wybór Noweli polskich. Jak każdego roku, nasza młodzież zadeklarowała chęć udziału w tym pięknym, społecznym przedsięwzięciu. W sobotę 7 września wychowankowie internatu „Pod Kłosem” wspólnie zasiedli do czytania noweli B. Prusa „Katarynka”.

Opracowali:
Wioletta Borowczyk i Artur Cichoń

Narodowe_Czytanie_w_Internacie
7 września 2019 r.
  Plan pracy Samorządu Uczniowskiego
Ogłoszenia i informacje bieżącePlan pracy Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2019/2020
  Matura 2020
Egzamin maturalny

Szanowni Uczniowie klas maturalnych,
uprzejmie informujemy, że do 30 września 2019 r. składacie w sekretariacie szkoły deklaracje wstępne oraz dokumentację uprawniającą Was do dostosowania warunków i form egzaminu maturalnego.
Do 7 lutego 2020 r. można dokonywać zmian we wstępnych deklaracjach maturalnych (złożonych w terminie do 30 września 2019 r.).
W przypadku niezłożenia deklaracji ostatecznej do 7 lutego 2020 r., deklaracja wstępna (złożona w terminie do 30 września 2019 r.), stanie się deklaracją ostateczną.

Więcej informacji w zakładce: Matura 2020.

Konkurs Fotograficzny Szlakiem Architektury Drewnianej w Małopolsce
Konkursy i olimpiadyKonkurs Fotograficzny Szlakiem Architektury Drewnianej w Małopolsce
Nagrodami w Konkursie są m.in. zaproszenia dla całej klasy do Kopalni Soli Bochnia, Termy Bania, Żywego Muzeum Obwarzanka w Krakowie, Muzeum Domu Rodzinnego Jana Pawła II w Wadowicach, Apilandii Interaktywnego Centrum Pszczelarstwa Łysoń, nagrody rzeczowe oraz wiele innych.
Termin nadsyłania prac: 30 września 2019 r.
  Podręczniki
Ogłoszenia i informacje bieżąceListy podręczników obowiązujące w poszczególnych klasach w roku szkolnym 2019/2020
Strona 1 z 29 1 2 3 4 > >>
Września 2019