Serdecznie witamy na naszej stronie
Jesteśmy najstarszą szkołą rolniczą w Polsce
  Srebrne technikum 2019

Fundacja Edukacyjna Perspektywy potwierdza, że Technikum w Zespole Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Czernichowie jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł Srebrnej Szkoły 2019.

KKZ

Trwa rekrutacja na bezpłatne Kwalifikacyjne Kursy Zawodowe
na rok szkolny 2020/2021

Formularz zgłoszeniowy do wydruku

Formularz elektroniczny

Rozpoczęcie zajęć KKZ
Kwalifikacyjne Kursy ZawodoweSzanowni Państwo,

w dniu 19 września 2020 roku (sobota) w auli szkolnej (I piętro) o godz. 8.00 odbędzie się spotkanie organizacyjne rozpoczynające KKZ ROL.04 PROWADZENIE PRODUKCJI ROLNICZEJ. Po zakończeniu spotkania zaplanowane są pierwsze zajęci.

9.00 - 10.30 - Technika w rolnictwie - Grzegorz Bylica - sala nr 26

10. 40 - 17.00 - Prowadzenie produkcji roślinnej - Zofia Boroń - sala nr 26

Harmonogram zajęć na cały kurs, plany na najbliższe zajęcia oraz całą dokumentację otrzymacie Państwo podczas spotkania.

Anna Mika
  Egzamin zawodowy - testy online
Ogłoszenia i informacje bieżącehttps://www.testy.egzaminzawodowy.info
  Narodowe Czytanie

Balladyna w Czernichowie

W słoneczne popołudnie, 5 września, w otoczeniu starodrzewia czernichowskiej szkoły pojawiła się "Balladyna".

Obecność tego dramatu o walce dobra ze złem to efekt finalny Narodowego Czytania Lektur.

Mentorem i organizatorem przedsięwzięcia była pani mgr Ewa Lizak - wychowawczyni internatu. Zebrana grupa młodzieży ukraińsko-polskiej z uwagą i skupieniem odczytywała tekst wieszcza z podziałem na role. Finałem długiego spotkania było zaproszenie wychowanków przez panią Ewę Lizak na pyszne lody.

Tekst mistrza Słowackiego, urodzonego w Krzemieńcu, niechaj służy przyjaźni między naszymi Narodami

Ech żałujcie, że Was tam nie było, o czym zawiadamia Artur Cichoń.

Opracował: Artur Cichoń

Narodowe Czytanie
5 września 2020 r.
  Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego

Wtorkowy poranek pierwszego września przywitał nas w tym roku deszczem i chłodem, przypominając tym samym o zakończeniu wakacji. Mimo dżdżystej pogody na twarzach uczniów widać było entuzjazm wywołany powrotem do szkoły po kilkumiesięcznej izolacji spowodowanej pandemią koronawirusa.
Uczniowie poszczególnych klas spotkali się z wychowawcami w salach, nie było więc – jak do tej pory – uroczystego rozpoczęcia nowego roku szkolnego. Wychowawcy zapoznali młodzież z zasadami bezpieczeństwa i higieny obowiązującymi w naszej szkole w związku z epidemią. Uczniowie mieszkający w internacie również zostali zapoznani z wytycznymi dotyczącymi bezpiecznych zachowań w aktualnie panującej sytuacji.
W bieżącym roku szkolnym w ZSRCKU uczy się 423 uczniów, spośród których w klasach pierwszych znajduje się 76 uczniów. Pierwszoklasiści w tym roku to absolwenci 8-klasowych szkół podstawowych. W naszej szkole w ciągu 5 lat nauki będą realizować program czterech kierunków technikum: weterynarii, hotelarstwa, hodowli koni, rolnictwa.
Wszystkim uczniom na dobry początek życzymy owocnej pracy, skutecznego zdobywania wiedzy i rozwijania pasji!

Opracowała: Agnieszka Kołodziej
  Zakwaterowanie młodziezy w internacie

Rozpoczynamy nowy rok szkolny w internacie!

W ciepłe, poniedziałkowe popołudnie, 31 sierpnia, nadszedł długo przez Nas oczekiwany dzień otwarcia internatu. Czekaliśmy na ten moment długich 6 miesięcy od momentu przejścia szkół na system nauki zdalnej.

Zgromadzoną przed internatem młodzież oraz rodziców przywitał Pan Kierownik Artur Cichoń, który przedstawił wszystkim zebranym kadrę wychowawców. Wszyscy z ulgą i nieskrywanym entuzjazmem przybyliśmy w progi naszej placówki, aby po długiej rozłące po raz kolejny rozpocząć nowy rok szkolny.

Młodzież oraz rodziców przyjmowaliśmy przestrzegając ściśle zaleceń sanitarnych. Wszyscy pojawiali się w pokojach wychowawców w obowiązkowych maseczkach po uprzednim zdezynfekowaniu rąk. Mimo obostrzeń, w jakich przyszło nam rozpoczynać ten rok, stwierdziliśmy, że zaczniemy go pełni nadziei i optymizmu, bo znowu mogliśmy się spotkać w internacie.

Będziemy się starać nie tracić pogody ducha, aby czas spędzony w naszej internatowej społeczności upływał nam w miłej i pogodnej atmosferze.

Opracował: Piotr Żmigrodzki

Zakwaterowanie 2020
31 sierpnia 2020 r.
  Kiermasz podręczników
Kiermasz_podrecznikow
  Druki obowiązujące w szkole
Ogłoszenia i informacje bieżąceDruki obowiązujące w szkole

Zajęcia dydaktyczno - wyrównawcze
Ogłoszenia i informacje bieżąceZajęcia dydaktyczno - wyrównawcze w ramach pomocy psychologiczno - pedagogicznej (zmiana terminu od 7 września br.).

Harmonogram lekcji i dyżurów kadry kierowniczej
Ogłoszenia i informacje bieżąceHarmonogram lekcji i dyżurów kadry kierowniczej ZSRCKU w Czernichowie - w szkole
  Nauczyciele ZSRCKU w Czernichowie
Ogłoszenia i informacje bieżąceNauczyciele ZSRCKU w Czernichowie w roku szkolnym 2020/2021