Zajęcia online z chemii - 20.02.2020 r.
Małopolska Chmura Edukacyjna

Składniki kosmetyków. Czynność optyczna związków chemicznych wchodzących w skład kosmetyków

W czwartek, 20 lutego 2020 r., uczniowie z naszej Szkoły wzięli udział w kolejnych zajęciach online transmitowanych z Katedry Chemii Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie w ramach projektu Małopolska Chmura Edukacyjna.
Podczas wykładu Pan dr inż. Piotr Niemiec przedstawił informacje dotyczące czynności optycznej związków chemicznych wchodzących w skład kosmetyków.
Uczestnicy zajęć poznali teorię witalistyczną, główne postulaty teorii strukturalnej, podstawy izomerii, stereochemię tetraedrycznego atomu węgla, naturę światła spolaryzowanego i niespolaryzowanego, system RS.
Ponadto uczniowie usłyszeli takie pojęcia jak: izomery, stereoizomery, enancjomery, epimery, mieszanina racemiczna, związki chiralne i achiralne.
Wykład dopełniły zdjęcia obrazujące omawiane zagadnienia.
Pod koniec zajęć uczniowie, wypełniając ankiety online, mogli sprawdzić co zapamiętali z wykładu.

Opracowała Barbara Kajda

Skladniki_kosmetykow.Czynnosc_optyczna_zwiazkow_chemicznych_wchodzacych_w_sklad_kosmetykowo
20 lutego 2020 r.