Strona Główna    Aktualności    Media o nas    Filmy    Dojazd    Kontakt
  Menu
  ProjektyCKZ
Kącik Przedsiębiorcy


  Akcje pomocy
  Partnerzy

Uniwersytet Rolniczy
w Krakowie

Wyższa Szkoła
Turystyki i Ekologii
w Suchej Beskidzkiej

Małopolska do celu.eu

Poczet Krakowskiej
Chorągwi Husarskiej

Gminny Ośrodek
Pomocy Społecznej
w Czernichowie

Serwis mojestypendium.pl
  Akcja Krwiodawstwa
Wydarzenia

Akcja Krwiodawstwa w Zespole Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Czernichowie

Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny udowodnili, że pomaganie nie jest im obce biorąc udział w Akcji Krwiodawstwa, zorganizowanej 20 lutego 2020 r. przez Szkolne Koło PCK oraz Samorząd Uczniowski przy Zespole Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Czernichowie. Młodzi, wrażliwi i otwarci na innych ludzi potwierdzają w ten sposób, że zawsze i w każdych okolicznościach można na nich liczyć.

Pracownicy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie przygotowali w auli szkolnej stanowiska oraz wyjaśnili uczniom wszystkie wątpliwości związane z oddawaniem krwi. Tradycyjnie już wydarzenie to cieszyło się dużym zainteresowaniem ze strony uczniów, którzy licznie ustawiali się w długiej kolejce po to, by podzielić się z potrzebującymi cennym darem, jakim jest krew.

Podczas trwania akcji cenny płyn ratujący życie oddało 17 osób, które pozytywnie przeszły badania kwalifikacyjne. Wielu z nich to prawdziwi weterani, którzy w krwiodawstwie udział biorą od ukończenia 18 roku życia. Nie brakowało też takich, którzy pojawili się tutaj po raz pierwszy.

Wszystkim uczestnikom akcji oraz wolontariuszom należą się ogromne podziękowania za ten najpiękniejszy dar humanitarny. Ten gest jest godnym naśladowania, gdyż jest wyrazem troski o zdrowie i życie chorych.

Opracowała Katarzyna Wrona


Akcja_Krwiodawstwa
Akcja Krwiodawstwa
20 lutego 2020 r.
  Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
  Poczta
Poczta
  Facebook