Wizyta pracowników Kas Stefczyka w ZSRCKU w Czernichowie

Wizyta pracowników Kas Stefczyka

W dniu 21 lutego 2020 r. zajęcia w ramach projektu „Żyj finansowo! czyli jak zarządzać finansami w życiu osobistym” poprowadzili pracownicy Kas Stefczyka. Uczniowie biorący udział w projekcie dowiedzieli się o zasadach działania instrumentów bankowych (lokaty, pożyczki, kredyty, karty płatnicze), a także otrzymali możliwość wzięcia udziału w konkursie wiedzy o Kasach Stefczyka. Pracownicy instytucji finansowej udzielili uczniom wskazówek na co powinien zwrócić uwagę potencjalny klient banku czy Kas podpisując umowę kredytu, pożyczki czy ubezpieczenia.
Projekt „Żyj finansowo! czyli jak zarządzać finansami w życiu osobistym” jest realizowany w roku szkolnym 2019/2020 dla chętnych uczniów w formie zajęć pozalekcyjnych we wtorki w godz.15.15-16.45 w sali 23 do 3 marca 2020r. Prowadząca zajęcia - Ewa Rakoczy przybliża przyszłym uczestnikom rynku tematykę z zakresu zagadnień pogrupowanych w sześciu rozdziałach:
Rozdział pierwszy: Planowanie finansowe: Twoja mapa drogowa.
Rozdział drugi: Kariera: praca, którą kochasz.
Rozdział trzeci: Budżet: nie zbankrutuj!
Rozdział czwarty: Oszczędności i inwestycje: Twoje pieniądze w działaniu.
Rozdział piąty: Kredyt: kup dzisiaj, zapłać jutro.
Rozdział szósty: Ubezpieczenie: Twoja ochrona.
Uczniowie biorąc udział w projekcie mają okazję wziąć udział w ogólnopolskim konkursie.

Opracowała Ewa Rakoczy

Wizyta_pracownikow_Kas_Stefczyka