Spotkanie z dr. Maciejem Malinowskim

Spotkanie z dr. Maciejem Malinowskim

Mowa człowieka młodego wizytówką jego

9 marca 2020 r. w Zespole Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Czernichowie odbyło się spotkanie* z dr. Maciejem Malinowskim – adiunktem w Instytucie Filologii Polskiej i kierownikiem Studium Dziennikarskiego Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, ekspertem językowym w Poradni Językowej PWN oraz autorem wielu książek. W czasie spotkania poruszane były tematy dotyczące: ortografii, interpunkcji, poprawności i kultury języka, a także redagowania tekstów medialnych. Młodzież z uwagą słuchała wykładu na temat form grzecznościowych stosowanych w mejlach, znaczenia wyrazów takich jak: spolegliwy, resentyment, odium, czy koedukacyjny. Po raz kolejny okazało się, że jest grupa młodych ludzi, którym nie jest „obcy język polski”.

*Spotkanie zostało zorganizowane w ramach współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Czernichowie

Opracowała Joanna Wasilewska

09.03.2020r.