Zakrywanie ust i nosa podczas egzaminów
Egzamin maturalny

Szanowni Maturzyści,
zgodnie z wytycznymi dotyczącymi przeprowadzania egzaminów: czekając na wejście do szkoły albo sali egzaminacyjnej, zdający zachowują odpowiedni odstęp (co najmniej 1,5 m) oraz mają zakryte usta i nos.
Na teren szkoły mogą wejść wyłącznie osoby z zakrytymi ustami i nosem (maseczką jedno- lub wielorazową, materiałem, przyłbicą – w szczególności w przypadku osób, które ze względów zdrowotnych nie mogą zakrywać ust i nosa maseczką). Zakrywanie ust i nosa obowiązuje na terenie całej szkoły, z wyjątkiem sal egzaminacyjnych po zajęciu miejsc przez zdających. Podczas wpuszczania uczniów do sali egzaminacyjnej członek zespołu nadzorującego może poprosić zdającego o chwilowe odsłonięcie twarzy w celu zweryfikowania jego tożsamości (konieczne jest wówczas zachowanie co najmniej 1,5-metrowego odstępu).
Sytuacja, w której dany zdający ze względów zdrowotnych nie może zakrywać ust i nosa, powinna zostać zgłoszona dyrektorowi szkoły nie później niż do 29 maja 2020 r.
Osoby, które ze względów zdrowotnych nie mogą zakrywać ust i nosa będą zdawały egzamin w osobnej sali.

Osoby, które ze względów zdrowotnych nie mogą zakrywać ust i nosa podczas czynności wstępnych przed egzaminem maturalnym (lub egzaminem zawodowym) proszone są o zgłaszanie tego faktu do sekretariatu Szkoły do 29 maja br. do godz. 11.00 na adres e-mail: czernichow.edu@gmail.com