Umiejętność uczenia się
Małopolska Chmura Edukacyjna

Umiejętność uczenia się…

Tak nazywały się zajęcia prowadzone w ramach projektu Małopolskiej Chmury Edukacyjnej zakończonego w czerwcu br. W ramach w/w zajęć odbywały się również spotkania koła naukowego oraz dwa spotkania wyjazdowe na UJ w Krakowie. Podczas zajęć uczestnicy poznawali min. bariery i przeszkody w komunikowaniu się, techniki ułatwiające uczenie się, strategie uczenia się, narzędzia dobrego planowania oraz mnemotechniki i ich używanie. Dzięki zajęciom z koła naukowego młodzież mogła uczyć się min. dyskusji, jak również skutecznego osiągania celów w pracy zespołowej. Zajęcia wyjazdowe połączyliśmy ze spacerem po Krakowie, pod czujnym okiem wychowawczyni p. Anny Miki i p. Marzeny Błażejak prowadzącej „chmurowe zajęcia” w szkole. Pod Bramą Floriańską mogliśmy zweryfikować nasze umiejętności komunikowania się – efektem jest wspólne zdjęcie.
Myślę, że w dobie pandemii Kraków to dobra alternatywa wakacyjna, bo jeszcze wiele zostało do zobaczenia.
Miłych wakacji!

Opracowała Marzena Błażejak