Strona Główna    Aktualności    Zobacz    Media o nas    Filmy    Do pobrania    Artykuły    Linki    Forum    Dojazd    Kontakt

Klub Dobrej Rozmowy

„Rozmawiajmy o uchodźcach. Klub Dobrej Rozmowy”

W roku szkolnym 2017/2018 w Zespole Szkół RCKU w Czernichowie był realizowany program „Rozmawiajmy o uchodźcach. Klub Dobrej Rozmowy”.
10 marca 2018r. dwie nauczycielki ze szkoły wzięły udział w szkoleniu stacjonarnym w Warszawie. W kolejnych miesiącach p. Barbara Kajda uczestniczyła w kursie internetowym, podczas którego otrzymała materiały merytoryczne oraz metodyczne porządkujące wiedzę o migracjach oraz wspierające w rozwijaniu umiejętności przydatnych w prowadzeniu rozmów z młodzieżą w formule Klubu Dobrej Rozmowy.
Uczniowie klas pierwszych (1a, 1b i 1d) uczestniczyli w spotkaniach Klubu Dobrej Rozmowy. Podczas spotkań korzystano ze scenariuszy i innych materiałów (m.in. z „Przewodnika dla młodzieży”).
Spotkania w ramach Klubu Dobrej Rozmowy rozwijały u młodzieży wrażliwość społeczną, umiejętność krytycznego myślenia i wyrażania opinii w oparciu o fakty. Młodzież wspólnie się uczyła tego, jak ze sobą rozmawiać, jak się słuchać i otwierać na poglądy innych ludzi.
Mam nadzieję, że rozmowa na różne tematy przygotowała młodych ludzi do świadomych wyborów, dała im szansę na zastanowienie się, co jest dla nich ważne oraz nauczyła to wyrażać.
Cytując organizatorów: „Dzięki słuchaniu co jest istotne dla innych, często możemy dostrzec, co nas łączy, i poczuć wspólnotę wartości. Wysłuchanie z szacunkiem drugiej strony jest podstawą do zrozumienia wyborów rozmówcy i buduje możliwość dalszego porozumienia. Celem dobrej rozmowy nie musi być przekonanie drugiej strony do własnych racji – młodym ludziom także jest potrzebne, aby zostali wysłuchani.".

Opracowała Barbara Kajda

Klub_Dobrej_Rozmowy-podsumowanie
Klub Dobrej Rozmowy - podsumowanie
5 czerwca 2018r.
  XXVI PIELGRZYMKA LEKARZY WETERYNARII I SŁUŻB WETERYNARYJNYCH NA JASNĄ GÓRĘ
Ogłoszenia i informacje bieżąceJak co roku, również i w tym, w drugą niedzielę czerwca lekarze weterynarii oraz służby weterynaryjne spotkały się na wspólnej modlitwie w domu Królowej narodu polskiego.
Wśród wyżej wymienionych nie mogło zabraknąć także adeptów sztuki weterynaryjnej z naszego technikum. ...więcej.
XXVI_PIELGRZYMKA_LEKARZY_WETERYNARII_I_SLUZB_WETERYNARYJNYCH_NA_JASNA_GORE
XXVI PIELGRZYMKA LEKARZY WETERYNARII I SŁUŻB WETERYNARYJNYCH NA JASNĄ GÓRĘ
9-10 czerwca 2018r.
  Cyberedukacja dla uczniów, nauczycieli i rodziców
Ogłoszenia i informacje bieżąceCzy można bez konsekwencji prawnych bezpłatnie oglądać filmy zamieszczone w internecie lub za darmo „ściągać” muzykę z różnych portali, które ją udostępniają? Czy można nagrać i umieścić w „sieci” własną wersję utworu innego wykonawcy?
Na te i inne pytania związane z prawem autorskim odpowiedź otrzymali uczniowie klas pierwszych ZSRCKU podczas szkolenia „O prawie autorskim i wolnych licencjach” zorganizowanego 8 i 15 czerwca br. w ramach projektu „Cybernauci” finansowanego ze środków unijnych, który wspierają również takie instytucje jak: MEN czy ORE. Projekt realizuje Fundacja Nowoczesna Polska, której emisariuszem jest p. Iwona Choncia, prowadząca szkolenie dla uczniów naszej szkoły. ...więcej.
  Talent Powiatu 2018

„Talent Powiatu 2018”

Pięcioro uczniów ZSRCKU w Czernichowie zostało nominowanych do Stypendium „Talent Powiatu”. Troje uczniów nominowano za wybitne osiągnięcia w dziedzinie społecznej, a dwie uczennice za wybitne osiągnięcia w dziedzinie przedmiotów zawodowych.
Podczas uroczystej Gali Stypendialnej Powiatu Krakowskiego „Talent Powiatu 2018”, która 19 czerwca 2018r. odbyła się w LO w Skawinie, okazało się, że wszyscy nominowani uczniowie z naszej Szkoły otrzymali wyróżnienia. ...więcej.

Gala_Stypendialna_Powiatu_Krakowskiego_Talent_Powiatu_2018
Gala Stypendialna Powiatu Krakowskiego „Talent Powiatu 2018”
19 czerwca 2018r.
  Wybitne wyniki w nauce

Uczniowie ZSRCKU w Czernichowie osiągają coraz wyższe wyniki w nauce.

W roku szkolnym 2017/2018 aż 50 uczniów z klas I-III uzyskało średnią dydaktyczną 4,75 lub wyższą, co oznacza, że właśnie tylu uczniów otrzyma świadectwa z wyróżnieniem.

Uczennica, która uzyskała najwyższą średnią w Szkole (5,67) jest nominowana do Stypendium Prezesa Rady Ministrów, a 50 uczniów jest nominowanych do Stypendium Starosty Krakowskiego.

Jedna uczennica ZSRCKU w Czernichowie została nominowana do Stypendium Ministra Edukacji Narodowej za wybitne osiągnięcia edukacyjne w roku szkolnym 2017/2018.

Opracowała Barbara Kajda
Podziekowanie_ZF
  Rajd Turystyczny "Skarby Powiatu"

RAJD TURYSTYCZNY „SKARBY POWIATU - w 100-lecie odzyskania niepodległości - z szacunku dla dziedzictwa z myślą o przyszłości”

W piątek, 15 czerwca 2018r., młodzież ZSRCKU w Czernichowie mieszkająca w Internacie „Pod Kłosem” wzięła udział w pieszym rajdzie po Dolinkach Podkrakowskich. ...więcej.
Rajd_turystyczny
Rajd turystyczny
15 czerwca 2018r.
  Harmonogram egzaminów poprawkowych dla uczniów klas I - III - sierpień 2018 r.
Ogłoszenia i informacje bieżąceHarmonogram egzaminów poprawkowych dla uczniów klas I - III - sierpień 2018 r.
  Baza wypoczynku
Ogłoszenia i informacje bieżąceNa stronie www.wypoczynek.men.gov.pl znajduje się baza wypoczynku. Dzięki stronie w łatwy i szybki sposób rodzice mogą sprawdzić wiarygodność organizatora wypoczynku.
  „Poradnik bezpiecznego wypoczynku”
Ogłoszenia i informacje bieżąceMinisterstwo Edukacji Narodowej przygotowało specjalny „Poradnik bezpiecznego wypoczynku”. Opracowanie jest dostępne na stronie internetowej ministerstwa. Można w nim znaleźć wszystkie najważniejsze informacje, istotne dla rodziców i opiekunów, dotyczące przygotowań do wyjazdów na letni wypoczynek.
  Talk with puppets
Ogłoszenia i informacje bieżąceTrzy Uczennice ZSRCKU w Czernichowie pod opieką p. Agnieszki Gargas realizują w Hiszpanii międzynarodowy projekt "Talk with puppets".
Talk_with_puppets-part.1
"Talk with puppets" - part 1