Strona Główna    Aktualności    Zobacz    Media o nas    Filmy    Do pobrania    Artykuły    Linki    Forum    Dojazd    Kontakt

Szkolny etap Powiatowego Konkursu Ortograficznego „O Pióro Starosty”

Ortografię można polubić

Szkolny etap Powiatowego Konkursu Ortograficznego „O Pióro Starosty” odbył się 10 kwietnia 2018 r. Po raz kolejny nie zabrakło chętnych, którzy udowodnili, że ortografię można polubić. Słonogorzki smak prażonej ciecierzycy, świeża rzeżucha, skorzonera, przegrzebki to tylko nieliczne wyrazy, z którymi musieli się zmierzyć uczniowie.
Mistrzami ortografii w naszej szkole okazali się: Aleksandra Bętkowska, Adrian Poniedziałek i Milena Duran. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na etapie powiatowym.

Opracowała Joanna Wasilewska
  Teatr Forum w ZSRCKU w Czernichowie

Teatr Forum

W poniedziałek, 9 kwietnia 2018r., do naszej szkoły przyjechała grupa wolontariuszy ze Stowarzyszenia Rozwoju i Integracji Młodzieży pochodzących z różnych krajów Europy (Francja, Hiszpania, Włochy, Chorwacja, Finlandia, Niemcy).

Przestawiliśmy historię ze smutnym końcem, która przydarzyła się naprawdę jednemu z wolontariuszy – aktorów. Uczniowie wspólnie zastanawiali się co mogliby zmienić tak, żeby ta historia skończyła się dobrze, a nie tak jak w rzeczywistości. Podczas gdy przestawienie grane było po raz drugi, uczniowie przeprowadzili pięć interwencji, wychodząc na scenę. Interwencje przyniosły pożądane efekty, zmieniając przebieg akcji, więc całe przestawienie miało inny, pozytywny koniec.

W przedstawieniu wzięli udział uczniowie z klasy 3a i 3b. Serdecznie dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w poczęstunek i oprowadzanie naszych gości po terenie szkoły – naprawdę bardzo im się tutaj podobało i z chęcią jeszcze do nas wrócą.

Szczegóły dotyczące spotkania na temat Wolontariatu Europejskiego – już wkrótce. Na dany moment wiadomo, że odbędzie się w maju lub czerwcu w godzinach popołudniowych.

Opracowała Agnieszka Gargas

Teatr_Forum
Teatr Forum
9 kwietnia 2018r.
  Praktyki zawodowe uczniów klasy 2d (zawód: technik hodowca koni) - marzec 2018r.

Więcej informacji o zawodzie i przebiegu kształcenia
  Wycieczka 2a

W poniedziałek, 16 kwietnia 2018r., o godz. 9.55 uczniowie z klasy 2a pod opieką p. Pauliny Pytel i p. Teresy Żuchowskiej wyjeżdżają na wycieczkę do krakowskiego zoo.
Pierwsze 3 lekcje uczniowie i p. Paulina Pytel realizują zgodnie z planem.

Nowy plan lekcji od 16 kwietnia 2018r.
Ogłoszenia i informacje bieżąceSzanowni Państwo,
poniedziałku - 16 kwietnia 2018r. do piątku - 27 kwietnia 2018r., będzie obowiązywał nowy plan lekcji, nowy plan nauczania indywidualnego dla ucznia klasy 4c oraz nowy plan dyżurów nauczycieli.

Kolejna zmiana planu lekcji planowana jest od 9 maja 2018r.
  Protokół z otwarcia ofert - 11.04.2018r.
PrzetargiProtokół z otwarcia ofert na dostawę artykułów żywnościowych do stołówki internatu Zespołu Szkół RCKU w Czernichowie
  Akcja Krwiodawstwa już w czwartek, 12 kwietnia 2018r.

Bezpieczni w „Chmurze”

Uczniowie klasy III c (technikum hotelarstwa) w ramach lekcji wychowawczej włączyli się w działania związane z realizowanym przez Szkołę projektem "Cyfrowobezpieczni.pl". Młodzież w pierwszej kolejności zapoznała się informacjami dotyczącymi "Fake newsów" zamieszczonymi na gazetce szkolnej oraz na "chmurowej" ścianie jednego z korytarzy. Następnie podczas zajęć pracując w grupach uczniowie stworzyli kilka fałszywych informacji dotyczących życia szkoły. Planowano wywieszenie ich na tablicy ogłoszeń. Jednak po zapoznaniu się z tymi informacji uznano, iż są one zbyt wiarygodne, aby je upubliczniać. Mogłyby wprowadzić niepotrzebne zamieszanie w życie szkolne. W podsumowaniu młodzież stwierdziła, że bardzo łatwo stworzyć i rozpowszechnić nieprawdziwą informację, a jeszcze łatwiej w nią uwierzyć, dlatego należy z dużym dystansem podchodzić do tego co jest nam serwowane codziennie przez różne źródła przekazu (w tym głównie Internet).

Opracowała Anna Mika

Bezpieczni_w_Chmurze
  Światowy Dzień Zdrowia

Obchody Światowego Dnia Zdrowia

W sobotę 7 kwietnia 2018 roku Nasza Szkoła włączyła się w obchody Światowego Dnia Zdrowia, któremu przyświecało hasło ,,Zdrowie dla wszystkich". Z inicjatywy Pani Anny Miki słuchacze i słuchaczki szkoły policealnej w zawodzie opiekun medyczny pod kierunkiem nauczycielki przedmiotów zawodowych Pani Jolanty Kramarczyk przygotowali gazetkę informującą o prawach wszystkich ludzi do opieki zdrowotnej oraz najważniejszych przesłaniach Światowego Dnia Zdrowia. Wynik ich pracy można znaleźć w oknie sali nr 9 (przy wejściu do szkoły obok szatni). Obchody zorganizowane przez słuchaczy nie skończyły się tylko na przygotowaniu informacji, ale zawierały także działania praktyczne. Opiekunowie medyczni w ramach dbania o zdrowie innych osób oraz nawiązywania dobrych relacji mierzyli ciśnienie uczestnikom Kwalifikacyjnego Kursu Zawodowego R.03 (prowadzenie produkcji rolniczej). Obydwie grupy były bardzo zadowolone z udziału w akcji. Opiekunowie medyczni mogli ćwiczyć zadania zawodowe, a uczestnicy KKZ zadbać o swoje zdrowie. Podsumowaniem akcji niech będą stwierdzenia, że o zdrowie należy dbać każdego dnia i każdy człowiek niezależnie od miejsca zamieszkania powinien mieć dostęp do bezpłatnej podstawowej pomocy medycznej.

Pierwsze spotkanie Szkolnego Koła PCK

Pierwsze spotkanie Szkolnego Koła PCK

5 kwietnia br. odbyło się pierwsze spotkanie Szkolnego Koła PCK przy ZSRCKU w Czernichowie. Na zebraniu został oficjalnie wybrany Zarząd Koła oraz zostali wpisani członkowie, którzy przybyli na zebranie. ...więcej.

Pierwsze_spotkanie_SK_PCK
  Oddaj krew - zgarnij książki
Czytam do ostatniej kropli krwi - zostań honorowym krwiodawcą
Oddaj krew - zgarnij książki