Strona Główna    Aktualności    Media o nas    Filmy    Do pobrania    Artykuły    Linki    Forum    Dojazd    Kontakt    Promocja

Wsparcie uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi
Ogłoszenia i informacje bieżąceSzanowni Rodzice,
jeśli chcecie zapewnić swoim Dzieciom właściwe wsparcie procesu edukacyjnego, to pamiętajcie o dostarczeniu do Szkoły wszystkich niezbędnych dokumentów potwierdzających Ich specjalne potrzeby edukacyjne.

edukacja-wlaczajaca
  Zawody w klasach pierwszych 2018/2019
Ogłoszenia i informacje bieżąceOd 1 września 2018r. w dziale dziennym uczniowie klas pierwszych będą się u nas kształcić w zawodach: technik hodowca koni, technik hotelarstwa, technik rolnik i technik weterynarii. Są jeszcze wolne miejsca. Zapraszamy!
  Dyplom - Klub Dobrej Rozmowy
Dyplom_Klub_Dobrej_Rozmowy
  Internat - formularze
InternatFormularze obowiązujące w internacie ZSRCKU w Czernichowie
  Wymiana młodzieży w Hiszpanii
Ogłoszenia i informacje bieżąceW dniach 13-23 czerwca trzy uczennice klasy 3a – Klaudia Pocielej, Gabriela Rożnawska i Patrycja Piwowar pod opieką pani Agnieszki Gargas wzięły udział w międzynarodowej wymianie młodzieży w Lucenie położonej w słonecznej Andaluzji. ...więcej.
Wymiana_krotkoterminowa_Talk_with_puppets
Wymiana krótkoterminowa „Talk with puppets”
14-22 czerwca 2018r.
  Listy podręczników na rok szkolny 2018/2019
Listy podręczników
na rok szkolny 2017/2018

Listy podręczników do klas pierwszych

Listy podręczników do klas drugich

Listy podręczników do klas trzecich

Listy podręczników do klas czwartych

Na początku września zostanie zorganizowany w Szkole kiermasz podręczników używanych.
  Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018
Ogłoszenia i informacje bieżąceNa ten dzień większość uczniów czekała z utęsknieniem, wypatrując już od pierwszych dni września oznak szybkiego upływu czasu. A czas rzeczywiście mijał szybko, zwłaszcza tym uczniom, którzy włożyli sporo wysiłku w edukację i we własny rozwój. Takich uczniów w ZSRCKU było wielu, o czym świadczą wyniki wyszczególnione na świadectwach. Kamila Ślizowska, uczennica klasy 3C (technikum hotelarskiego), która uzyskała najwyższą średnią dydaktyczną w szkole (5,67) została nominowana do Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Pięćdziesięcioro uczniów naszej szkoły uzyskało średnią dydaktyczną 4, 75 i wyższą, o czym wspomniał dyrektor szkoły, p. Grzegorz Bylica podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego. ...więcej.
Uroczyste_zakonczenie_roku_szkolnego
Uroczyste zakończenie roku szkolnego
22 czerwca 2018r.
  Stypendium "Efekt Motyla"
Ogłoszenia i informacje bieżąceStypendium "Efekt Motyla" przeznaczone jest dla uczniów zdolnych i zmotywowanych do nauki, których trudna sytuacja materialna utrudnia zdobywanie wiedzy.
Stypendia w wysokości 300 zł na miesiąc przyznawane są przez kolejne 10 miesięcy roku szkolnego.
Raz w roku dla stypendystów organizowany jest także wyjazd motywacyjny połączony z warsztatami rozwojowymi.
  Staże wakacyjne.
Ogłoszenia i informacje bieżąceUczniów zakwalifikowanych na płatne staże wakacyjne zapraszam dzisiaj (22 VI 2018) o godz . 8.30 do gabinetu nr 10 celem uzupełnienia dokumentacji. Anna Mika
  Talk with puppets - part 2
Ogłoszenia i informacje bieżącePodczas realizacji projektu "Talk with puppets", 20 czerwca 2018r. wieczorem, wystawiono trzy przedstawienia dla mieszkańców miasteczka, adresowane głównie do dzieci. Uczennice z ZSRCKU w Czernichowie przedstawiały poprzez teatr kukiełek temat dyskryminacji i braku poszanowania wolności słowa.
Talk_with_puppets_part_2
"Talk with puppets" - part 2
  Klub Dobrej Rozmowy

„Rozmawiajmy o uchodźcach. Klub Dobrej Rozmowy”

W roku szkolnym 2017/2018 w Zespole Szkół RCKU w Czernichowie był realizowany program „Rozmawiajmy o uchodźcach. Klub Dobrej Rozmowy”.
10 marca 2018r. dwie nauczycielki ze szkoły wzięły udział w szkoleniu stacjonarnym w Warszawie. W kolejnych miesiącach p. Barbara Kajda uczestniczyła w kursie internetowym, podczas którego otrzymała materiały merytoryczne oraz metodyczne porządkujące wiedzę o migracjach oraz wspierające w rozwijaniu umiejętności przydatnych w prowadzeniu rozmów z młodzieżą w formule Klubu Dobrej Rozmowy.
Uczniowie klas pierwszych (1a, 1b i 1d) uczestniczyli w spotkaniach Klubu Dobrej Rozmowy. Podczas spotkań korzystano ze scenariuszy i innych materiałów (m.in. z „Przewodnika dla młodzieży”).
Spotkania w ramach Klubu Dobrej Rozmowy rozwijały u młodzieży wrażliwość społeczną, umiejętność krytycznego myślenia i wyrażania opinii w oparciu o fakty. Młodzież wspólnie się uczyła tego, jak ze sobą rozmawiać, jak się słuchać i otwierać na poglądy innych ludzi.
Mam nadzieję, że rozmowa na różne tematy przygotowała młodych ludzi do świadomych wyborów, dała im szansę na zastanowienie się, co jest dla nich ważne oraz nauczyła to wyrażać.
Cytując organizatorów: „Dzięki słuchaniu co jest istotne dla innych, często możemy dostrzec, co nas łączy, i poczuć wspólnotę wartości. Wysłuchanie z szacunkiem drugiej strony jest podstawą do zrozumienia wyborów rozmówcy i buduje możliwość dalszego porozumienia. Celem dobrej rozmowy nie musi być przekonanie drugiej strony do własnych racji – młodym ludziom także jest potrzebne, aby zostali wysłuchani.".

Opracowała Barbara Kajda

Klub_Dobrej_Rozmowy-podsumowanie