Strona Główna    Aktualności    Zobacz    Media o nas    Filmy    Do pobrania    Artykuły    Linki    Forum    Dojazd    Kontakt

Świąteczny konkurs
Konkursy i olimpiady
Konkurs_Wypozycz_sobie_prezent
  Szlachetna Paczka
Szlachetna_Paczka_2017

Szlachetna Paczka
Grudzień 2017r.
  "Szkoła z klasą 2.0"
Ogłoszenia i informacje bieżące"Szkoła z klasą 2.0" to kolejny projekt, w którym Nasza szkoła bierze udział. Temat przewodni, który został wybrany przez Zespół to "Dobre relacje" . Już w najbliższym czasie zechcemy poznać zdanie społeczności szkolnej na temat relacji panujący w klasach, ale i w całej szkole. Następnie poszukamy sposobu jak te relacje budować lub poprawiać w taki sposób, aby pobyt w szkole był miłym wspomnieniem na dalsze dorosłe lata.
Uczniów chętnych do pracy w Zespole "Szkoły z Klasą" zapraszamy.
Ogłaszamy także konkurs na hasło działań związanych z projektem. Propozycję proszę składać do Pani Anny Miki do dnia 20 grudnia 2017 roku. Na autorkę/autora zwycięskiego hasła czeka nagroda niespodzianka.
  Mikołajki dla schroniska - finał

Finał „Mikołajkowej zbiórki dla Schroniska”

W naszej szkole w dniach od 1 listopada do 6 grudnia trwała Mikołajkowa Zbiórka dla Schroniska OTOZ w Oświęcimiu. Grupa wolontariuszy akcji oraz sekcja wolontariatu przy Samorządzie Uczniowskim najpierw przygotowała świąteczne kartony i plakat, który zawisł przy głównym wejściu w szkole. Przez miesiąc darczyńcy mogli składać prezenty dla psów i kotów do przygotowanych kartonów. W międzyczasie zostało stworzone wydarzenie na Facebooku, gdzie mogliśmy na bieżąco oglądać relacje z przebiegu zbiórki. Była nawet sesja zdjęciowa z udziałem uczniów zaangażowanych w akcję wraz z czworonożnym: psem Fokusem i koniem Czilim:) ...więcej.

Mikolajki_dla_Schroniska
Mikołajki dla schroniska
1 listopada - 6 grudnia 2017r.
  VIII edycja Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego GIODO

VIII edycja Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego GIODO
„Twoje Dane - Twoja sprawa"

Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Czernichowie jest uczestnikiem VIII edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych „Twoje Dane - Twoja sprawa. Skuteczna ochrona danych osobowych. Inicjatywa edukacyjna skierowana do uczniów i nauczycieli”.

Ideą programu jest propagowanie wiedzy o ochronie danych osobowych i prawa do prywatności wśród uczniów i nauczycieli poprzez kształtowanie świadomych i odpowiedzialnych postaw w obszarze ochrony prywatności i danych osobowych.

Informacje o programie można znaleźć na tablicy ogłoszeń przy sali nr 7.

W dniu 29 listopada 2017r. nauczyciele, podczas Rady Pedagogicznej, zostali poinformowani o programie, otrzymali niezbędne informacje oraz materiały szkoleniowe.

Uczniowie klasy 1b i 2d i 2a w ramach lekcji GIODO „Jak chronić swoje dane osobowe” zapoznali się z ustawą o ochronie danych osobowych oraz z rodzajami danych tj. danymi zwykłymi i danymi wrażliwymi, i zastanawiali się jak chronić swoje dane osobowe.

Opracowała Ewelina Kuklewicz

GIODO
  Razem dbamy o zdrowie - nie pal!
Profilaktyka

Andrzejki w siodle

W dniu 25 listopada 2017r. na zaproszenie Pani Ilony Kosowskiej - właścicielki Szkółki Jeździeckiej TĘCZA w Libiążu, grupa słuchaczy kursu R.19 (technik hodowca koni) wybrała się na „Andrzejki w siodle” organizowane na terenie tego ośrodka. ...więcej.

Andrzejki_w_siodle
25 listopada 2017r.
  Uwag kilka o... uwadze - warsztaty "Absens carens - nieobecny traci"
Warsztaty dla chcących polepszyć koncentrację uwagi, poznać nowe techniki zapamiętywania informacji, co może przyczynić się do poprawy efektywności uczenia się.

Termin: 5 i 7 grudnia, 14.45-15.45, Czytelnia

Serdecznie zapraszam!

V Powiatowy Konkurs Wiedzy o Krajach Anglo i Niemieckojęzycznych

Sukces w Powiatowym Konkursie Wiedzy o Szkocji i Austrii

Dnia 24 listopada 2017 r. uczennice Łucja Dyjach, Apolonia Przybylska i Zofia Wójcik z klasy II A zajęły II miejsce w V Powiatowym Konkursie Wiedzy o Krajach Anglo- i Niemieckojęzycznych zorganizowanym w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Wincentego Witosa w Giebułtowie. ...więcej.

V_Powiatowy_Konkurs_Wiedzy_o_Krajach_Anglo_i_Niemieckojezycznych
V Powiatowy Konkurs Wiedzy o Krajach Anglo i Niemieckojęzycznych
24 listopada 2017r.
  Skawińska Probówka Artystyczna

Wyróżnieni i dostrzeżeni w tegorocznej Skawińskiej Probówce Artystycznej

W dniu 24 listopada uczniowie Zespołu Szkół RCKU w Czernichowie reprezentowali szkołę podczas VII Skawińskiej Probówki Artystycznej. Tegoroczna edycja SPA obejmowała cztery konkursy: literacki, plastyczny, fotograficzny i konkurs piosenki. ...więcej.

Skawinska_Probowka_Artystyczna
Skawińska Probówka Artystyczna
24 listopada 2017r.
  Olimpiada Pszczelarska

Powiatowa Olimpiada Pszczelarska

Już po raz kolejny Nasi uczniowie odnieśli sukces na Powiatowej Olimpiadzie Pszczelarskiej "Pszczoła miodna - super organizm pożyteczny dla ludzi i środowiska". W klasyfikacji indywidualnej uczeń klasy IV technikum weterynarii Dominik Wilk zajął II miejsce a szkoła mimo okrojonego składu (jeden z członków 3-osobowego zespołu w ostatniej chwili musiał wycofać się z udziału) zajęła III miejsce. W tym roku po raz pierwszy finał Olimpiady odbył się w Kamiannej w Domu Pszczelarza. Uczestnicy oprócz zmagań finałowych mogli zapoznać się z funkcjonowaniem pokazowej pasieki pszczelej i podejrzeć pracę specjalistów z zakresu pszczelarstwa. Gratulujemy i życzymy dalszego rozwijania pasji.

Strona 19 z 26 << < 16 17 18 19 20 21 22 > >>
Października 2018