Strona Główna    Aktualności    Zobacz    Media o nas    Filmy    Do pobrania    Artykuły    Linki    Forum    Dojazd    Kontakt

Akcja Krwiodawstwa
12_kwietnia_akcja_krwiodawstwa
  Szkolne Koło PCK
Plakat_pierwsze_spotkanie_SK_PCK

Zapraszamy na fanpage Szkolnego Koła PCK
  Nowy plan lekcji od 4 kwietnia do 13 kwietnia 2018r.
Ogłoszenia i informacje bieżąceSzanowni Państwo,
od środy - 4 kwietnia 2018r. do piątku -13 kwietnia 2018r., będzie obowiązywał nowy plan lekcji, nowy plan nauczania indywidualnego dla ucznia klasy 4c oraz nowy plan dyżurów nauczycieli.

Kolejna zmiana planu lekcji planowana jest od 16 kwietnia 2018r. ze względu na praktyki zawodowe klas 3aTW i 3b.
  Przetarg na dostawę artykułów żywnościowych
PrzetargiPrzetarg na dostawę artykułów żywnościowych do stołówki internatu

Dzień Nabiału

27 marca 2018r. klasa IC zapoczątkowała organizację cyklu Dni Zdrowia. Podczas dużej przerwy uczniowie technikum hotelarstwa częstowali wszystkich serem oraz jogurtami. „Dni Zdrowia” to warsztaty dla uczniów klas I i II technikum hotelarstwa rozwijające umiejętności zawodowe i promujące zdrowy styl życia sfinansowane z powiatowego grantu. Projekt zakłada zorganizowanie do końca bieżącego roku szkolnego jeszcze czterech dni promujących zdrowe odżywianie: Dzień Jabłka, Dzień Marchewki, Zielony Dzień Zdrowia oraz Egzotyczny Dzień Zdrowia.

Opracowała Ewa Rakoczy

Dzien_Nabialu
27 marca 2018r.
  Konkurs fotograficzny „Aktywne ferie”

KONKURS FOTOGRAFICZNY – AKTYWNE FERIE!

Współczesna młodzież coraz więcej swojego cennego czasu spędza biernie przed komputerem. Często zdarza się, że przeciętny młody człowiek poświęca na gry komputerowe większość swojego wolnego czasu. Dlatego w ramach działań internatu „W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH”, ogłosiliśmy przed wyjazdem młodzieży na zimową przerwę feryjną konkurs fotograficzny pt.: „Aktywne ferie”. ...więcej.

Konkurs_fotograficzny-Aktywne_ferie
Konkurs fotograficzny „Aktywne ferie”
  Spotkanie z okazji 20-lecia zdania matury
Ogłoszenia i informacje bieżąceZaproszenie na spotkanie z okazji 20-lecia zdania matury
  Kilka zdjęć z Festiwalu Zawodów
Kilka_zdjec_z_Festiwalu_Zawodow
Kilka zdjęć z Festiwalu Zawodów
23 marca 2018r.
  Szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy

PIERWSZA POMOC - NAUCZ SIĘ RATOWAĆ ŻYCIE!!!

Pomoc udzielana w pierwszych chwilach po wypadku ratuje życie. Mimo, iż większość ludzi zna zasady udzielania pierwszej pomocy, w sytuacji nagłej, powypadkowej, zostaje biernym obserwatorem. Przyczyną nieudzielania jej jest najczęściej strach, że zrobi się coś źle, niewiedza i szufladkowanie ludzi "na pewno pijany".
W słoneczne, wiosenne popołudnie do Internatu, na zaproszenie wychowawcy P. Pauliny Racułt przybyli ważni goście. Panowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Czernichowie zawitali, aby przeszkolić naszą młodzież z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Spotkanie trwało 60 minut. Młodzież aktywnie w nim uczestniczyła.
Zajęcia miały na celu oswajanie z działaniem w sytuacjach nietypowych, ratujących życie. Kształtowanie właściwych postaw oraz nawyków tak, aby pierwsza pomoc stała się czymś naturalnym. Każdy mieszkaniec internatu mógł poczuć się jak strażak ratujący życie i wykazać się m.in. umiejętnościami z zakresu resuscytacji wykonywanej na fantomie. Na zakończenie spotkania również Pani Kierownik Internatu zademonstrowała umiejętności w tej dziedzinie. Teraz już bez wątpliwości wszyscy w Internacie czujemy się jeszcze bardziej bezpieczni.
Jeszcze raz dziękujemy ekipie OSP Czernichów za poświęcony czas i cenną lekcję.

Wysyłanie kartek
Wysylanie_kartek_napisanych_w_ramach_programu_Solidarnosc!_Podaj_dalej
Wysyłanie kartek napisanych w ramach programu „Solidarność! Podaj dalej”
21 marca 2018r.
  Zapraszamy do naszego stoiska na Festiwalu Zawodów w Krakowie

W dniach 22 - 24 marca br. zapraszamy do naszego stanowiska R03 na Festiwalu Zawodów w Krakowie (hala Expo, ul. Galicyjska 9).

Festiwal_Zawodow_2018
Festiwal Zawodów 2018