Strona Główna    Aktualności    Zobacz    Media o nas    Filmy    Do pobrania    Artykuły    Linki    Forum    Dojazd    Kontakt

Widowisko Dumy i Radości

WIDOWISKO DUMY I RADOŚCI

W piątek 19 października dzieci i młodzież ucząca się w małopolskich szkołach przybyła do Krakowa, aby wspólnie uczcić setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Młodzież Naszej Szkoły także dumnie reprezentowała społeczność szkolną i internatową. Pod opieką Pani Klaudii Jeziorowskiej oraz Pani Pauliny Kowalik uczniowie udali się na Wzgórze Wawelskie, aby tam wziąć udział we Mszy Świętej celebrowanej przez arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. Następnie barwny korowód „Dumy i Radości” ruszył ulicami stolicy Małopolski: przez ulicę Grodzką, Rynek Główny, ulicę Piłsudskiego w kierunku Parku im. Jordana, gdzie zaplanowano dalszą część uroczystości. Na scenie zagrały orkiestry dęte, a Panie prowadzące obchody przedstawiały szkoły biorące udział w wydarzeniu.

Opracowały: Klaudia Jeziorowska, Paulina Kowalik

Widowisko_Dumy_i_Radoscia
Widowisko Dumy i Radości
19 października 2018 r.

Dzień Pierwszaka

Dnia 18 października 2018r. odbyła się impreza internatowa dedykowana pierwszoklasistom. Tegoroczny dzień pierwszaka przebiegał pod hasłem: Przygoda, przygoda, bo każdej chwili szkoda! - „Internat - rywalizacja pięciu armii”. ...więcej.

Dzien_Pierwszaka
18 października 2018 r.
  Akcja Krwiodawstwa - 17.10.2018 r.

Kolejna Akcja Krwiodawstwa za nami!

W środę (17 października br.) w godzinach od 9.00 do 13.00 w szkolnej auli odbyła się kolejna akcja krwiodawstwa. Wydarzenie było przygotowane przez członków Szkolnego Koła Polskiego Czerwonego Krzyża przy udziale Samorządu Uczniowskiego.

Na akcję przybyło 45 chętnych dawców, z których 24 podzieliło się cząstką siebie, dając w sumie prawie 11 litrów krwi, która wraz z ekipą Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa wyruszyła do banku krwi do Krakowa!

Na akcję przybyli poza uczniami naszej szkoły również mieszkańcy Czernichowa i okolicznych miejscowości.

Na kolejną akcję zapraszamy serdecznie już w następnym semestrze!

Opracowała: Karolina Kwaśnica-Kania

Akcja_Krwiodawstwa<br>
Akcja Krwiodawstwa
17 października 2018 r.
  Konkurs wiedzy o Ameryce
Konkursy i olimpiadyKonkurs wiedzy o Ameryce. Wygraj indeks na studia!
Trzyetapowy internetowy konkurs wiedzy dla uczniów szkół średnich w wieku 16 - 18 lat.
Szkolny koordynator konkursu - p. Dominika Gala
Spotkanie informacyjne w sprawie konkursu odbędzie się dnia 24.10.2018 (środa) o godzinie 15.00 w sali nr 17.
Regulamin konkursu:
Instrukcja dla uczestników:
Harmonogram konkursu:
  Twoje dane - Twoja sprawa

Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Czernichowie jest jedną z 335 placówek w Polsce uczestniczących w IX edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Twoje dane – Twoja sprawa. Skuteczna ochrona danych osobowych. Inicjatywa skierowana do uczniów i nauczycieli”.

Ogłoszenia i informacje bieżąceZajęcia pozalekcyjne w roku szkolnym 2018/2019
  Sukces Biegaczy z ZSRCKU w Czernichowie

Małopolskie Jesienne Biegi Przełajowe LZS i szkół rolniczych

Na Błoniach Krakowskich 11.10.2018 r. przy pięknej pogodzie odbyły się Małopolskie Jesienne Biegi Przełajowe LZS i szkół rolniczych. Młodzież szkół ponadgimnazjalnych była podzielona na dwie kategorie wiekowe, zarówno u dziewcząt jak i u chłopców, na rocznik 2002-2001 (młodsi) oraz 2000-1999 (starsi). Zawodnicy walczyli o jak najlepsze miejsca indywidualnie oraz w klasyfikacji generalnej szkół rolniczych.

Uczniowie reprezentujący naszą szkołę zajmowali wysokie lokaty w rywalizacji indywidualnej:

Dziewczęta starsze:
Kamila Ślizowska – I miejsce

Dziewczęta młodsze:
Anna Zając - II miejsce
Julia Strumińska-Frydel – III miejsce

Chłopcy młodsi:
Volodymyr Kryvokulskyi - III miejsce
Marcin Grzywa - IV miejsce
Nikita Melnyk - IX miejsce.

Dzięki bardzo dobrym występom indywidualnym, jako szkoła uplasowaliśmy się na II miejscu w klasyfikacji generalnej szkół rolniczych.

Opracowała Małgorzata Downar-Zapolska
Cybernauci
  Dzień Edukacji Narodowej i ślubowanie uczniów klas pierwszych
Ogłoszenia i informacje bieżące15 października obchodziliśmy w ZSRCKU w Czernichowie Dzień Edukacji Narodowej. O godzinie 9.00 w sali gimnastycznej zgromadziła się cała społeczność szkolna, by uczcić ten dzień – ważny zarówno dla nauczycieli, jak i dla uczniów, wśród których licznie zgromadzili się pierwszoklasiści mający złożyć uroczyste ślubowanie. ...więcej.
Dzien_Edukacji_Narodowej_i_slubowanie_uczniow_klas_pierwszych<br>
Dzień Edukacji Narodowej i ślubowanie uczniów klas pierwszych
15 października 2018 r.
  Nagrody Starosty
Ogłoszenia i informacje bieżące12 października 2018 r. z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbyło się spotkanie władz Powiatu Krakowskiego z dyrektorami i nauczycielami szkół i placówek oświatowych, na którym zaproszonym gościom wręczono Nagrody Starosty za szczególne osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze, za zaangażowanie w codzienną pracę oraz wysiłek włożony w rozwój szkół i placówek.
Wśród nagrodzonych są dwie nauczycielki ZSRCKU w Czernichowie: p. Dominika Gala i p. Ewa Rakoczy.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Więcej na ten temat: http://powiat.krakow.pl/2018/10/uroczyste-wreczenie-nagrod-starosty-krakowskiego/

Dzień Edukacji Narodowej w Internacie

Z okazji zbliżającego się Dnia Edukacji Narodowej z inicjatywy młodzieży odbyły się w internacie zajęcia "Tajne przez słodkie". Wychowankowie chcieli zrobić niespodziankę i tym samym podziękować za działalność wychowawczą, dydaktyczną i opiekuńczą. Prężnie działająca grupa wychowanków z pomocą wychowawcy P. Pauliny Racułt wykonała własnoręczne upominki dla całej kadry pedagogicznej w internacie. Kolorowe zakładki do książek, piękne życzenia i własnej roboty pudełeczka ozdobne ze słodkim upominkiem były miłym akcentem w tym wyjątkowym dniu.

Opracowała Paulina Racułt

Dzien_Edukacji_Narodowej_w_Internacie<br>