Strona Główna    Aktualności    Media o nas    Filmy    Do pobrania    Artykuły    Linki    Forum    Dojazd    Kontakt    Promocja

Nowy plan lekcji - od 4 do 29 marca 2019 r.
Ogłoszenia i informacje bieżąceSzanowni Państwo,
w związku z praktykami zawodowymi uczniów z klas 2c, 2d i 2e w okresie od 4 marca br. (od poniedziałku) do 29 marca br. (do piątku) będzie obowiązywał nowy plan lekcji oraz nowy plan dyżurów nauczycieli.

Po powrocie uczniów z praktyk zawodowych wrócimy do planu, który obowiązywał od 28 stycznia br.
  Praktyki zawodowe
Ogłoszenia i informacje bieżąceSzanowni Państwo,
od 4 do 29 marca br. uczniowie z klas 2c, 2d i 2e będą realizować praktyki zawodowe.

Wicedyrektor ZSRCKU w Czernichowie

Zmienione zajęcia pozalekcyjne
Ogłoszenia i informacje bieżąceZajęcia pozalekcyjne w semestrze wiosennym w roku szkolnym 2018/2019
  Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Co do nosa mają sople, czyli Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego w Internacie

21 lutego obchodziliśmy w Naszym Internacie Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. A tak właściwie, to… Języków Ojczystych, gdyż społeczność internatową tworzy młodzież polsko-ukraińska.
Na spotkaniu poruszyliśmy kwestie pochodzenia słów oraz zabawnych często różnic znaczeniowych wyrazów występujących zarówno w języku polskim jak i ukraińskim. Jak się np. okazało „sopel” to dla naszych wschodnich sąsiadów…… wydzielina zalegająca w nozdrzach. Ponadto zastanawialiśmy się nad znaczeniem niektórych przysłów, które często mają bardzo podobną strukturę składniową i zawartą w nich myśl (Polacy mawiają Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej natomiast Ukraińcy Dobrze temu, kto w swoim domu). Staraliśmy się również uściślić, jakie pierwotne znaczenia mają tak popularne obecnie słowa jak „prestiżowy”, czy „epicki”. Nie mogliśmy więc przy tej okazji ominąć kwestii ekspansji anglicyzmów, na co narażone są oba nasze języki.
Obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego pozwoliły nam lepiej poznać nasze zwyczaje językowe. Okazało się, że nasze języki, wywodzące się ze wspólnej tradycji słowiańskiej, mają wiele podobieństw, szczególnie jeśli chodzi o znaczenie niektórych wyrazów.
Organizatorzy spotkania: pani Wioletta Borowczyk oraz Piotr Żmigrodzki dziękują młodzieży za aktywny w nim udział i podzielenie się cennymi spostrzeżeniami.

opracował Piotr Żmigrodzki

Miedzynarodowy_Dzien_Jezyka_Ojczystego
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego
21 lutego 2019 r.
  Siedem Grzegów Głównych - XI edycja konkursu
Konkursy i olimpiady
Siedem_Grzechow_Glownych

PrzetargiZawiadomienie o wyborze najkorzystniejszej oferty w przetargu na dostawę pasz i dodatków paszowych na rok 2019
  II miejsce w Powiatowych zawodach w piłce siatkowej dziewcząt - 21 lutego 2019 r.

II miejsce w Mistrzostwach Powiatu Krakowskiego
Licealiadzie Młodzieży Szkolnej 2018/2019
w piłce siatkowej dziewcząt

W dniu 21.02.2019r. uczennice naszej szkoły zajęły wysokie II miejsce w Powiatowych zawodach w siatkówce. Mecze zostały rozegrane systemem każdy z każdym.

I mecz: ZSRCKU CZERNICHÓW - LO SKAWINA 2-1

II mecz: ZSRCKU CZERNICHÓW - LO KRZESZOWICE 2-0

III mecz: ZSRCKU CZERNICHÓW - ZSP KRZESZOWICE 0-2

SKŁAD REPREZENTACJI NASZEJ SZKOŁY:
1. Z. WÓJCIK
2. K. PRZEBINDA
3. A. PANEK
4. K. MORAWSKA
5. W. ŚWIĘTEK
6. S. JANIK
7. K. WITAS
8. B. BUREK
9. D. HOROBETS
10. K. DYKSA

Opracował Wojciech Downar-Zapolski

II_miejsce_w_powiatowych_zawodach_w_pilce_siatkowej_dziewczat
II miejsce w Powiatowych zawodach w piłce siatkowej dziewcząt
21 lutego 2019 r.
  Zostań Bohaterem!
Akcja_Krwiodawstwa
  Akcja Krwiodawstwa - 20 marca 2019 r.
  Akcja Krwiodawstwa
  Dzień Walki z Depresją

DZIEŃ WALKI Z DEPRESJĄ

Narastające tempo życia, rozluźnienie więzi społecznych, wygórowane ambicje oraz brak poczucia stabilizacji sprawiają, że stale zwiększa się liczba cierpiących na depresję, także wśród nieletnich. Osoba dotknięta depresją potrzebuje wsparcia oraz pomocy, a czas dostrzeżenia problemu odgrywa ogromną rolę w uzyskaniu pożądanych rezultatów terapii. W leczeniu depresji najczęściej łączy się farmakoterapię (antydepresanty) z psychoterapią, bardzo ważna jest także edukacja samego pacjenta oraz jego bliskich na temat przebiegu leczenia, istotności regularnego przyjmowania lekarstw, wsparcia i stałej współpracy z lekarzem.
Depresja może dotknąć każdego niezależnie od wieku, zawodu, roli społecznej, dlatego też niezmiernie ważne jest rozwijanie społecznej wrażliwości oraz przekaz informacji, gdzie szukać pomocy. W sobotę, 23 lutego br., Młodzież Internatu „Pod Kłosem” pod okiem Wychowawców: Pauliny Racułt oraz Pauliny Kowalik spontanicznie włączyła się w ogólnopolską kampanię walki z depresją, promującą zwiększenie świadomości społecznej na temat przyczyn, rodzajów, przebiegu oraz sposobów leczenia depresji.

Opracowanie: Paulina Kowalik

Dzien_Walki_z_Depresja