Strona Główna    Aktualności    Media o nas    Filmy    Do pobrania    Artykuły    Linki    Forum    Dojazd    Kontakt    Promocja
  Menu
  ProjektyCKZ
Kącik Przedsiębiorcy  Akcje pomocy
  Partnerzy

Uniwersytet Rolniczy
w Krakowie

Wyższa Szkoła
Turystyki i Ekologii
w Suchej Beskidzkiej

Małopolska do celu.eu

Poczet Krakowskiej
Chorągwi Husarskiej

Gminny Ośrodek
Pomocy Społecznej
w Czernichowie

Serwis mojestypendium.pl
  Media o nas 2010/2011

Poniżej znajdują się odnośniki do artykułów i filmów dotyczących Naszej Szkoły publikowanych w różnych mediach w roku szkolnym 2010/2011

"Partnerzy z Niemiec"
Relacja z debaty w ZSRCKU w Czernichowie w "Dzienniku Polskim" z 17 sierpnia 2011r.

Debata „O czym myślą i co czują Polacy siedem lat po przystąpieniu do Unii Europejskiej?”
Relacja z debaty, która 12 sierpnia 2011r. odbyła się w Zespole Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Czernichowie.

ZWYCIĘSTWO KRÓLA CZYSTOŚCI - SCENARIUSZ EKOBAŚNI
W numerze 11/107/2011 Hejnału Oświatowego scenariusz ekobaśni "Zwycięstwo króla czystości" napisany przez Agnieszkę Marzęcką.

O przyrodę dbamy, zdrowsze życie mamy
W numerze 10/106/2011 Hejnału Oświatowego - Konkursu "O przyrodę dbamy, zdrowsze życie mamy" autorstwa Agnieszki Marzęckiej jako przykład dobrej praktyki.

O przyrodę dbamy, zdrowsze życie mamy
Relacja z konkursu "O przyrodę dbamy, zdrowsze życie mamy" na stronie Gminy Czernichów.
Galeria zdjęć

Wirtualny kącik biologa w Zespole Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Czernichowie
W Hejnale Oświatowym (nr 5/103/2011) kolejny artykuł dotyczący wirtualnego kącika biologa prowadzonego według pomysłu Agnieszki Marzęckiej .

Sukcesy uczniów ZPO i ZSRCKU w Czernichowie
W majowym numerze Orki zamieszczono artykuł dotyczący sukcesu uczniów ZSRCKU w Czernichowie w Rejonowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy organizowanych przez PCK - str. 5.

Wycieczka do Lwowa
Na stronie internetowej Starostwa Powiatowego artykuł o wycieczce do Lwowa zorganizowanej i ufundowanej przez Kasy Stefczyka dla uczniów Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Czernichowie.

Ostatni dzień maturzystów w Zespole Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Czernichowie
Na stronie internetowej Starostwa Powiatowego artykuł o pożegnaniu maturzystów w Zespole Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Czernichowie.

Szkołę odwiedziło kilkuset uczniów
W kwietniowym numerze Orki zamieszczono artykuł dotyczący Dni Otwartych ZSRCKU w Czernichowie - str. 9.

Orka szkolna
W marcowym numerze Orki zamieszczono następujące artykuły dotyczące ZSRCKU w Czernichowie:
"ZSRCKU w Czernichowie modernizuje kształcenie zawodowe" - str. 7,
"Wiedzą wszystko o swym patronie" - str. 7,
"Nagroda dla Agnieszki" - str. 7,
oferta edukacyjna ZSRCKU - str. 16.

Młodzież zna swojego patrona
W 69 numerze Bezpłatnej gazety członów Kas Stefczyka "Czas na Skok" zamieszczono tekst dotyczący Dnia Patrona ZSRCKU w Czernichowie, str. II

Akademia Młodego Florysty – kreatywna forma spędzania czasu wolnego uczniów
W numerze 2/100/2011 "Hejnału Oświatowego" zamieszczono tekst dotyczący projektu Akademia Młodego Florysty realizowanego przez Agnieszkę Marzęcką (nauczycielkę biologii w ZSRCKU w Czernichowie) w ramach XI Edycji Grantów Edukacyjnych.

Co młodzież wie o Stefczyku?
"Zespół Szkół Rolniczych w Czernichowie. Najstarsza w Polsce placówka tego typu. Jej patronem jest Franciszek Stefczyk. Był tu nauczycielem. Tutaj założył pierwszą spółdzielnię oszczędnościowo pożyczkową. W roku stu pięćdziesięciolecia szkoły odbył się po raz pierwszy konkurs, którego tematem jest życie, dorobek i dziedzictwo myśli Franciszka Stefczyka."

Kolędowanie z młodzieżą z ZSRCKU w Czernichowie
Artykuł o wspólnym kolędowaniu uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej i uczniów ZSRCKU w Czernichowie.

Powiatowy Bieg Niepodległości i Święto Niepodległości
W grudniowym numerze "Orki":
"Powiatowy Bieg Niepodległości" - str. 4,
"Święto Niepodległości" - str. 10.

Poduszkowiec w Czernichowie 18.12.2010
Ćwiczenia strażaków z krakowskiego WOPR-u na pastwiskach ZSRCKU w Czernichowie

Strażakom nic nie jest straszne
Artykuł w Dzienniku Polskim dotyczący ćwiczeń strażaków na poduszkowcu: "(...) Zdaniem Rafała Głogowskiego, wiceprezesa krakowskiego WOPR-u, ochotnicy z czernichowskiej drużyny, świetnie poradzili sobie w czasie szkolenia. Poduszkowiec to rzadki w Polsce pojazd tego typu, służący w ratownictwie."...

Strażakom nic nie jest straszne
"Są gotowi do pomocy w każdej chwili i w różnych zagrożeniach. Od soboty mogą ratować także z poduszkowca."

Strażakom nic nie jest straszne
"W sobotę tego, jak prowadzić akcję ratowniczą z poduszkowca uczyli druhów ratownicy z grupy operacyjnej z krakowskiego WOPR-u. - To nie były łatwe ćwiczenia, głównie ze względu na niską temperaturę. Było minus 14 stopni Celsjusza, chociaż dla nas strażaków nic nie jest straszne - mówi Krzysztof Sury, zajmujący się w Urzędzie Gminy sprawami związanymi z bezpieczeństwem.
Te ekstremalne warunki nie zniechęciły druhów i wytrwale trenowali przez kilka godzin na czernichowskich błoniach, udostępnionych im przez Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego."...


Ćwiczenia OSP na poduszkowcu
"W dniu 18.12.2010 r. w Czernichowie odbyły się ćwiczenia na Poduszkowcu HT-P400 Anaconda, który posiada od niedawna Krakowski WOPR. (...) Dzięki Przychylności Dyrektora ZSRCKU w Czernichowie ćwiczenia odbyły się na pastwiskach Szkoły."

Szkoła Rolnicza w Czernichowie
Zdjęcia Narodowego Archiwum Cyfrowego

Franciszek Kapusta: 150 lat Szkoły Rolniczej w Czernichowie
"Szkoła Rolnicza w Czernichowie została zorganizowana przez Krakowskie Towarzystwo Gospodarczo-Rolnicze i otwarta 20 czerwca 1860 r. pod nazwą "Zakład Praktyczny Rolniczy". Była to czteroletnia męska szkoła, obejmująca dwuletnie kursy z wyodrębnieniem zagadnień teoretycznych i praktycznych. Pierwszy rok rolniczej edukacji rozpoczęło 19 uczniów, z których tylko 4 ukończyło szkołę. W czasie pierwszych dwudziestu lat szkoła miała ok. 300 absolwentów, zaś w całym okresie działalności ponad 7 tysięcy. Twórczy pedagodzy. Do pracy pedagogicznej władze szkolne zatrudniały osoby o wysokich kwalifikacjach zawodowych, zaangażowanych patriotycznie i społecznie. W szkole pracowało wielu wybitnych pedagogów, którzy nauczanie łączyli z badaniami naukowymi w szkolnych laboratoriach, pracowniach i stacjach doświadczalnych oraz pracą społeczną. Na szczególną uwagę zasługują: dr A. Prażmowski, dr L. Birkenmajer, dr K. Malsburg, dr S. Surzycki, dr W. Schram, dr W. Staniszkis, dr A. Walentynowicz i dr F. Stefczyk."

Stefan Samoliński: Szkoła Rolnicza w Czernichowie k. Krakowa
"Niniejsza praca jest owocem kilkuletniej żmudnej pracy Stanisława Samolińskiego i przedstawia fragment walki nauczycielstwa polskiego o polską młodzież."

Szkoła Rolnicza w Czernichowie
Galeria zdjęć Szkoły

Gospodarstwo Pomocnicze przy Zespole Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Czernichowie
Artykuł dotyczący Gospodarstwa Pomocniczego na str.12-13 Informatora Małopolskiej Izby Rolniczej.

Powiatowy Bieg Niepodległości
Na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Krakowie zamieszczono artykuł o Powiatowym Biegu Niepodległości, który 10 listopada br. odbył się w Zespole Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Czernichowie.

Występ chóru i orkiestry symfonicznej z Danii w Szkole Rolniczej w Czernichowie
W listopadowym numerze "Orki" - str. 20.

Występ chóru i orkiestry symfonicznej z Danii w ZSRCKU w Czernichowie
Na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Krakowie zamieszczono artykuł o niecodziennym koncercie, jaki odbył się w Zespole Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Czernichowie.

"Wspomnienia z łezką w oku"
W październikowym numerze "Orki" - Jubileusz 150-lecia szkoły rolniczej - str. 6.

Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej
W dniu 15 października 2010r. w sali obrad Starostwa Powiatowego w Krakowie zostały wręczone Nagrody Starosty Krakowskiego za osiągnięcia dydaktyczno – wychowawcze w 2010r. dla wybranych nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych i placówek oświatowych prowadzonych przez Powiat Krakowski. Jedną z nagrodzonych osób jest nauczycielka z Naszej Szkoły - Ewa Rakoczy. Gratulujemy!

Obchody Dnia Edukacji Narodowej w ZSRCKU w Czernichowie
Na stronie internetowej Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Krakowie relacja z Dnia Edukacji Narodowej w ZSRCKU w Czernichowie.

Uczniowie ZSRCKU w Czernichowie zaprezentowali się śpiewająco
Na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Krakowie relacja z Dnia Edukacji Narodowej w ZSRCKU w Czernichowie.

Przyznano stypendia naukowe dla najlepszych uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu krakowskiego
W czwartek, 7 października br. w sali obrad Starostwa Powiatowego w Krakowie zostały przyznane Stypendia Starosty Krakowskiego i Stypendia Przewodniczącego Rady Powiatu dla najzdolniejszych uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Są wśród nich nasi uczniowie: Alicja Bylica, Dominik Bańdo i Mateusz Małecki. Gratulujemy!

Szkoła im. Franciszka Stefczyka
BEZPŁATNA GAZETA CZŁONKÓW KASY STEFCZYKA str. 3

150-lecie ZSRCKU w Czernichowie
"W piątek, 3 września br. odbyła się uroczystość z okazji jubileuszu 150-lecia najstarszej szkoły rolniczej w Polsce – Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Czernichowie."...

150 lat - osiem tysięcy absolwentów
DziennikPolski24

Przegląd prasy - 150-lecie Szkoły Rolniczej
Serwis Informacyjny Gminy Czernichów

150-lecie ZSRCKU w Czernichowie
Aktualności na stronie Starostwa Powiatowego: "W piątek, 3 września br. odbyła się uroczystość z okazji jubileuszu 150-lecia najstarszej szkoły rolniczej w Polsce – Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Czernichowie."...

150-lecie Szkoły Rolniczej w Czernichowie
Internetowy Kurier Proszowicki: "W dniu 3 września 2010 roku Szkoła Rolnicza w Czernichowie, im. Franciszka Stefczyka, obchodziła Jubileusz 150-lecia. Na uroczystym Jubileuszu licznie zgromadzili się absolwenci, uczniowie i nauczyciele."...

150-lecie Szkoły Rolniczej w Czernichowie
Serwis Informacyjny Gminy Czernichów: "3 września Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Czernichowie obchodził jubileusz 150-lecia istnienia. W tym czasie szkołę ukończyło prawie osiem tysięcy uczniów. Jubileuszowa uroczystość połączona była z odsłonięciem pamiątkowej tablicy przez seniorów i kardynała Stanisława Dziwisza. Zapraszamy do fotogalerii".

150 lat - osiem tysięcy absolwentów
Dziennik Polski: Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Czernichowie jest najstarszą szkołą rolniczą w Polsce...

Łączą historię ze współczesnością
Na łamach Dziennika Polskiego trzy pytania do... Grzegorza Bylicy, dyrektora Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Czernichowie.

150 lat najstarszej szkoły rolniczej w Polsce
Na stronie Województwa Małopolskiego zamieszczono informację o tym, że 3 września Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Czernichowie świętował 150-lecie działalności.

Aktualności z regionu
W piątek, 3 września Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Czernichowie świętował 150-lecie działalności...

  Dzisiaj
Czwartek
28
Maja 2020

Imieniny obchodzą:
Jaromir, Just, Justyna, Wiktor, Jaromir
  Zapraszamy
  Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
  Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 602
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: Aleksandra Wolek
  Poczta
Poczta
  Facebook


  Wątki na Forum
Najnowsze Tematy
Powitanie
Powitanie
Chcecie wiedzieć jak...
Najciekawsze Tematy
Powitanie [0]
Powitanie [0]
Chcecie wiedzieć ... [0]
  Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Barbara Kajda
25/06/2016 15:06
Ancurrr14, można już składać podania do szkół policealnych. Informacje o rekrutacji do szkół dla dorosłych znajdują się w panelu po lewej stronie, w zakładce: Rekrutacja-> Szkoły zaoczne.

Ancurrr14
23/06/2016 08:48
Czy można juz składać podanie do szkoły Policealnej ?

twety19
19/08/2015 21:41
Wonski dziękuje bardzo za pomoc. Na prawdę była potrzebna :-)

Wonski
15/08/2015 12:36
,papierem od lekarza i zdjęciem zanosisz to znowu do starostwa i oni ci wydają PKK czyli profil kandydata na kierowcę.Myślę że pomogłem. Życzę miłych 18 dni wakacji !

Wonski
15/08/2015 12:35
200 zł później idziesz do wydziału komunikacji w starostwie tam pobierasz "Wniosek o wydanie prawa jazdy lub pozwolenie" ktoś na pewno ci zaznaczy tak co masz wypełnić.Razem z tym wnioskiem,

Wonski
15/08/2015 12:31
twety19, W Google wpisz "prawo jazdy lekarz i nazwa większej miejscowości koło której mieszkasz". Tam znajdziesz lekarza najlepiej prywatnego bo szybciej cię przyjmie za badanie płaci się 20

Barbara Kajda
14/08/2015 21:51
Twety19, podstawowe informacje dotyczące prawa jazdy kategorii T znajdują się tutaj: http://czernichow.edu.pl/
viewpage.php?page_id=1072
, więcej szczegółów: http://www.word.waw.pl/in
dex.php


twety19
11/08/2015 16:29
czy można u zwykłego lekarza rodzinnego / z góry dziękuję za pomoc ^^ pozdrowienia i miłych wakacji :-)

twety19
11/08/2015 16:27
Dzień dobry ;-). Jak należy stworzyć profil kandydata na prawo jazdy kategorii T? Jakie wnioski należy złożyć i gdzie? Jakie dokumenty należy mieć i co z badaniami ? U kogo należy je zrobić? Czy moż

Barbara Kajda
13/07/2015 10:59
Jaaa, Angeelika odpowiedziała prawidłowo na Twoje pytanie.

Archiwum
  Licznik wyświetleń
  Licznik odwiedzin

  Lokalizator
  Odsyłacze
epodreczniki.pl

Starostwo Powiatowe
w Krakowie

ITV Gmin i Powiatu
Krakowskiego

MEN

Kuratorium Oświaty
w Krakowie

Centralna Komisja
Egzaminacyjna

Okręgowa Komisja
Egzaminacyjna

Krajowy Ośrodek
Wspierania Edukacji
Zawodowej i Ustawicznej

Portal Funduszy
Europejskich

Serwis Informacyjny
Gminy Czernichów

Starostwa Powiatowego
w Krakowie

Serwis Internetowy
Miasta Krakowa