Strona Główna    Aktualności    Media o nas    Filmy    Dojazd    Kontakt
  Menu
  ProjektyCKZ
Kącik Przedsiębiorcy


  Akcje pomocy
  Partnerzy

Uniwersytet Rolniczy
w Krakowie

Wyższa Szkoła
Turystyki i Ekologii
w Suchej Beskidzkiej

Małopolska do celu.eu

Poczet Krakowskiej
Chorągwi Husarskiej

Gminny Ośrodek
Pomocy Społecznej
w Czernichowie

Serwis mojestypendium.pl
  Zajęcia z aktywizacji społecznej

Warsztaty z udziałem słuchaczy Szkoły Policealnej
Opiekun Osoby Starszej

W sobotę 13 lutego, w ramach zajęć z aktywizacji społecznej odbyły się warsztaty przygotowujące słuchaczy kierunku opiekun osoby starszej do prowadzenia jednej z form pracy z seniorami. Zaproponowana forma aktywizacji ma na celu usprawniać manualnie seniorów, relaksować ich, zagospodarować im czas wolny, stworzyć możliwość pracy twórczej oraz umożliwić wykonanie niepowtarzalnych i tanich dekoracji np. na Święta Wielkanocne.
Słuchacze nauczyli się jak wykonać masę papierową oraz masę solną, będące tanimi i łatwo dostępnymi materiałami plastycznymi, które można wykorzystać do aktywizacji seniorów.
Żeby wykonać masę papierową potrzebne są stare gazety, mąka pszenna, mąka ziemniaczana i sól, a do wykonania masy solnej - mąka pszenna, sól i woda.
Masę papierową należy przygotować w następujący sposób: stare gazety rozrywamy na drobne kawałki, moczymy je w wodzie (najlepiej kilka godzin), rozdrabniamy w blenderze i odsączmy. Do jednego litra masy papierowej dodajemy dwie łyżki soli, dwie szklanki mąki pszennej i dwie łyżki mąki ziemniaczanej. Wszystko mieszamy i wykonujemy zaplanowane rzeczy.
Do przygotowania masy solnej należy użyć: szklankę mąki pszennej, szklankę soli i pół szklanki wody. Całość urabiamy podobnie jak ciasto.
Zachęcamy wszystkich uczniów do aktywnego spędzenia czasu wolnego ze swoimi babciami, dziadkami oraz innymi znajomymi seniorami i wykonania z nimi różnych ozdób, które z pewnością sprawią im radość.
Na kolejnych warsztatach wysuszone produkty zostaną ozdobione i przygotowane do praktycznego wykorzystania.

Agnieszka Marzęcka

Warsztaty_z_aktywizacji_13.02.2016r
  Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
  Poczta
Poczta
  Facebook