Strona Główna    Aktualności    Media o nas    Filmy    Do pobrania    Artykuły    Linki    Forum    Dojazd    Kontakt    Promocja
  Menu
  ProjektyCKZ
Kącik Przedsiębiorcy  Akcje pomocy
  Partnerzy

Uniwersytet Rolniczy
w Krakowie

Wyższa Szkoła
Turystyki i Ekologii
w Suchej Beskidzkiej

Małopolska do celu.eu

Poczet Krakowskiej
Chorągwi Husarskiej

Gminny Ośrodek
Pomocy Społecznej
w Czernichowie

Serwis mojestypendium.pl
  Spektakl „Opętani”

Spektakl „Opętani” w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie

17 marca uczniowie klas: III B i IV B pod opieką nauczycielek (Katarzyny Wrony i Agnieszki Kołodziej) obejrzeli w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie spektakl w reżyserii Tadeusza Bradeckiego pt. „Opętani”. Spektakl ten jest adaptacją powieści Witolda Gombrowicza pod tym samym tytułem. Wrażenia z pobytu w teatrze najlepiej oddadzą słowa samych uczniów, którzy swoje refleksje zawarli w recenzjach; oto ich fragmenty:

„(…) Akcja spektaklu zaczyna się na statku, który płynie do Argentyny. Jednym z głównych bohaterów jest Narrator, który przenosi nas do innego świata, ponieważ jest znudzony podróżą; ukazuje nam świat jako wielowątkowy i ciekawy. Narrator bardzo często „udziela się na scenie”, opisując określone sytuacje i odczucia.” (Monika Wolak)

„(…) W części pierwszej spektaklu pokazana jest historia przyjazdu Leszczuka – nowego trenera tenisa Mai – do posiadłości zamieszkanej przez rodzinę Ochołowskich. Tam też dochodzi do ich pierwszego spotkania i nieoczekiwanego zakochania. W historię tę wplątana została opowieść o starym hrabim, w którego zamku znajduje się dużo kosztowności i nawiedzona kuchnia.” (Katarzyna Pitek)

„(…) W spektaklu nie brak też zajmującej intrygi, gdy ginie -z niewiadomych przyczyn -„przemysłowiec”. Podejrzenia spadają bowiem na Maję i Mariana. Widz do końca jest przekonany, że to któreś z dwójki jest winne, dopiero na końcu sytuacja się wyjaśnia.” (Wiktoria Norek)

„(…) Kolejną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, oceniając spektakl jest jakość efektów specjalnych oraz atrybutów użytych podczas odgrywania poszczególnych scen. Uważam, iż przedstawione efekty, tj. dym, operowanie światłem, dobór muzyki w omawianym spektaklu były dobrze dobrane do oprawy przedstawianej sztuki.” (Magdalena Rożek)

„(…) Wszystko to bardzo zachęca do obejrzenia i sprawia wrażenie niesamowitej sztuki, w której – śmiało mogę stwierdzić – bardzo łatwo się pogubić oraz czuć znużenie. Przyciągnięta na ten spektakl chwytliwym tytułem czuję się zawiedziona, ponieważ nawet po wyjściu z teatru nie można było stwierdzić, że w pełni zrozumieliśmy fabułę, a tytułowe „opętanie” nie było opętaniem, lecz działaniem ołówka.” (Joanna Gajec)

„(…) Zakończenie spektaklu jest zaskakujące nie tylko ze względu na treść, ale także ze względu na przedstawienie – poszczególni aktorzy opowiadają je zamiast zagrać.” (Katarzyna Pitek)

„(…) Akcja spektaklu, muszę przyznać, trzyma w napięciu i dostarcza wielu niezapomnianych wrażeń, bo tak opętanego ręcznika to chyba jeszcze nikt nie widział. Czyli, krótko mówiąc, opłaciło się Gombrowiczowi takie zamieszanie, bo dzięki niemu spektakl powinien przypaść do gustu każdemu, od pasjonatów klasyki do fanów zjawisk paranormalnych.” (Katarzyna Kowal)

  Dzisiaj
Środa
26
Lutego 2020

Imieniny obchodzą:
Mirosław, Aleksander, Bogumił, Bogumiła, Ewelina
  Zapraszamy
  Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
  Użytkowników Online
Gości Online: 7
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 602
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: Aleksandra Wolek
  Poczta
Poczta
  Facebook


  Wątki na Forum
Najnowsze Tematy
Powitanie
Powitanie
Chcecie wiedzieć jak...
Najciekawsze Tematy
Powitanie [0]
Powitanie [0]
Chcecie wiedzieć ... [0]
  Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Barbara Kajda
25/06/2016 15:06
Ancurrr14, można już składać podania do szkół policealnych. Informacje o rekrutacji do szkół dla dorosłych znajdują się w panelu po lewej stronie, w zakładce: Rekrutacja-> Szkoły zaoczne.

Ancurrr14
23/06/2016 08:48
Czy można juz składać podanie do szkoły Policealnej ?

twety19
19/08/2015 21:41
Wonski dziękuje bardzo za pomoc. Na prawdę była potrzebna :-)

Wonski
15/08/2015 12:36
,papierem od lekarza i zdjęciem zanosisz to znowu do starostwa i oni ci wydają PKK czyli profil kandydata na kierowcę.Myślę że pomogłem. Życzę miłych 18 dni wakacji !

Wonski
15/08/2015 12:35
200 zł później idziesz do wydziału komunikacji w starostwie tam pobierasz "Wniosek o wydanie prawa jazdy lub pozwolenie" ktoś na pewno ci zaznaczy tak co masz wypełnić.Razem z tym wnioskiem,

Wonski
15/08/2015 12:31
twety19, W Google wpisz "prawo jazdy lekarz i nazwa większej miejscowości koło której mieszkasz". Tam znajdziesz lekarza najlepiej prywatnego bo szybciej cię przyjmie za badanie płaci się 20

Barbara Kajda
14/08/2015 21:51
Twety19, podstawowe informacje dotyczące prawa jazdy kategorii T znajdują się tutaj: http://czernichow.edu.pl/
viewpage.php?page_id=1072
, więcej szczegółów: http://www.word.waw.pl/in
dex.php


twety19
11/08/2015 16:29
czy można u zwykłego lekarza rodzinnego / z góry dziękuję za pomoc ^^ pozdrowienia i miłych wakacji :-)

twety19
11/08/2015 16:27
Dzień dobry ;-). Jak należy stworzyć profil kandydata na prawo jazdy kategorii T? Jakie wnioski należy złożyć i gdzie? Jakie dokumenty należy mieć i co z badaniami ? U kogo należy je zrobić? Czy moż

Barbara Kajda
13/07/2015 10:59
Jaaa, Angeelika odpowiedziała prawidłowo na Twoje pytanie.

Archiwum
  Licznik wyświetleń
  Licznik odwiedzin

  Lokalizator
  Odsyłacze
epodreczniki.pl

Starostwo Powiatowe
w Krakowie

ITV Gmin i Powiatu
Krakowskiego

MEN

Kuratorium Oświaty
w Krakowie

Centralna Komisja
Egzaminacyjna

Okręgowa Komisja
Egzaminacyjna

Krajowy Ośrodek
Wspierania Edukacji
Zawodowej i Ustawicznej

Portal Funduszy
Europejskich

Serwis Informacyjny
Gminy Czernichów

Starostwa Powiatowego
w Krakowie

Serwis Internetowy
Miasta Krakowa