Strona Główna    Aktualności    Media o nas    Filmy    Dojazd    Kontakt
  Menu
  ProjektyCKZ
Kącik Przedsiębiorcy


  Akcje pomocy
  Partnerzy

Uniwersytet Rolniczy
w Krakowie

Wyższa Szkoła
Turystyki i Ekologii
w Suchej Beskidzkiej

Małopolska do celu.eu

Poczet Krakowskiej
Chorągwi Husarskiej

Gminny Ośrodek
Pomocy Społecznej
w Czernichowie

Serwis mojestypendium.pl
  Pożegnanie abiturientów 2016

Pożegnanie uczniów klas czwartych

Mnóstwo balonów powiewających z gałęzi drzew, lamp, elementów konstrukcyjnych budynku szkoły, wielki transparent wyrażający podziękowania dla nauczycieli oraz aleja utworzona z balonów, na których wypisane były imiona i nazwiska pracowników Zespołu Szkół RCKU w Czernichowie – taki widok zaskoczył wszystkich, którzy 29 kwietnia b.r. przekroczyli bramę szkoły.
Pomysł zrealizowały dziewczyny z klasy 4B, które w ten oto niecodzienny sposób postanowiły wyrazić wdzięczność za cztery lata nauki w naszej szkole.
Wdzięczność wyrażali zresztą wszyscy uczniowie klas czwartych – kończących oficjalnie edukację w tym dniu uroczystością rozdania świadectw.
Swoją obecnością zaszczycili nas tego dnia: radna powiatu krakowskiego – p. Janina Grela oraz starosta krakowski – p. Józef Krzyworzeka. Życzyli oni absolwentom naszej szkoły dalszych sukcesów.
O sukcesach uczniów klas czwartych mówił dyrektor ZSRCKU, p. Grzegorz Bylica, wyczytując imiona i nazwiska abiturientów, którzy osiągnęli najwyższe wyniki podczas czteroletniej edukacji. Najwyższą średnią dydaktyczną – 5,31 - i świadectwo z wyróżnieniem uzyskała uczennica klasy 4B, Katarzyna Pitek.
Swoje świadectwa odbierali z rąk wychowawców: p. Joanny Wasilewskiej, p. Ewy Rakoczy i p. Rafała Niedziółki uczniowie klas: 4A, 4C i 4B. W imieniu p. Mariusza Wójcika, wychowawcy klasy 3 LO kształcącej się w systemie zaocznym świadectwa ukończenia szkoły wręczyła słuchaczom p. Agnieszka Marzęcka, zachęcając wszystkich abiturientów do kontynuowania edukacji w ZSRCKU w szkołach policealnych.
Miłym akcentem uroczystości były życzenia skierowane do uczniów klas czwartych od młodszych kolegów z Samorządu Szkolnego oraz wręczenie upominków.
Nagrody dla najlepszych czytelników spośród abiturientów ZSRCKU wręczyła bibliotekarka, p. Renata Woźniak.
Ostatnim punktem programu była krótka inscenizacja zaprezentowana przez uczennice klas: 2A, 1A i 1B, które wcieliły się w postacie czarownic odkrywających przed maturzystami tajemnice przyszłości – oczywiście „z przymrużeniem oka”.
Po zakończeniu uroczystości jeszcze długo można było zobaczyć świeżo upieczonych absolwentów naszej szkoły na jej korytarzach, w alejkach, obok internatu – jak gdyby trudno było im się rozstać z miejscem, w którym zostawili wiele ważnych chwil swojego życia, jakby wcale im się nie spieszyło do nowego początku. Ale – jak przekonuje poetka - „(…) Każdy przecież początek to tylko ciąg dalszy, a księga zdarzeń zawsze otwarta w połowie” (Wisława Szymborska)

Opracowała: Agnieszka Kołodziej
  Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
  Poczta
Poczta
  Facebook