Strona Główna    Aktualności    Media o nas    Filmy    Dojazd    Kontakt
  Menu
  ProjektyCKZ
Kącik Przedsiębiorcy


  Akcje pomocy
  Partnerzy

Uniwersytet Rolniczy
w Krakowie

Wyższa Szkoła
Turystyki i Ekologii
w Suchej Beskidzkiej

Małopolska do celu.eu

Poczet Krakowskiej
Chorągwi Husarskiej

Gminny Ośrodek
Pomocy Społecznej
w Czernichowie

Serwis mojestypendium.pl
  „Łapiemy zdrowie w Zespole Szkół w Czernichowie” - finał

Finał konkursu
„Łapiemy zdrowie w Zespole Szkół w Czernichowie”

W piątek 3 czerwca 2016 roku, w Zespole Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Czernichowie, odbył się finałowy etap konkursu dla gimnazjalistów pod hasłem „Łapiemy zdrowie w Zespole Szkół w Czernichowie”. Tegoroczny finał był już VII edycją trzyetapowego konkursu o tematyce prozdrowotnej organizowanego dla gimnazjalistów. Konkurs został objęty Patronatami Honorowymi przez: Józefa Krzyworzekę - Starostę Krakowskiego, Szymona Łytka - Wójta Gminy Czernichów oraz Jarosława Foremnego - Małopolskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego, Dyrektora Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krakowie. Uroczystego otwarcia konkursu dokonał Grzegorz Bylica - Dyrektor Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Czernichowie. O zabranie głosu została poproszona Pani Lidia Pycińska - Dyrektor Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Krakowie, która zachęcała gimnazjalistów do działań prozdrowotnych i dalszej współpracy ze szkołą w Czernichowie. Finał konkursu prowadziła Agnieszka Marzęcka - przewodnicząca komitetu organizacyjnego. W komitecie organizacyjnym konkursu pracowały też nauczycielki Dorota Kucharz, Barbara Kajda, Anna Mika i Bożena Mrozicka. Nad prawidłowym przebiegiem finału konkursu czuwała komisja, której przewodniczyła Pani Dorota Kucharz - nauczycielka ZSRCKU Czernichowie. W komisji konkursowej pracowały też: Pani Bogusława Żołyńska - przedstawicielka Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-epidemiologicznej, Pani Maria Buraczewska – środowiskowa pielęgniarka szkolna oraz Pani Dorota Machaczka - przedstawicielka Urzędu Gminy Czernichów.
Pierwszy etap konkursu polegający na napisaniu testu wiedzy odbył się już 25 kwietnia 2016 roku w gimnazjach i miał na celu wyłonienie trzech najlepszych uczniów, którzy następnie utworzyli zespół kwalifikujący się do etapu drugiego. Wysoki poziom wiedzy uczniów spowodował konieczność przeprowadzenia w dniu 27 kwietnia tzw. testu na dogrywkę, żeby wyłonić trzy najlepsze osoby.
Etap drugi wymagał od zespołów przygotowania krótkiego filmu zawierającego treści zgodne z hasłem konkursowym „Łapiemy zdrowie w Zespole Szkół w Czernichowie”. Etap trzeci przeprowadzony został w formie turnieju wiedzy. We wszystkich etapach konkursu wzięło udział pięć gimnazjów (z Zabierzowa, z Krzeszowic, ze Spytkowic, z Czernichowa i z Łączan). Przygotowane przez uczniów filmy były potwierdzeniem wysokiego poziomu wiedzy, umiejętności i pomysłowości ich autorów. Filmy zostały wyświetlone w czasie finału konkursu. Zmagania w czasie turnieju wiedzy odbywały się na wyjątkowo wysokim poziomie, co świadczyło o bardzo dobrym przygotowaniu uczniów do konkursu. Wyłonienie zwycięzców wymagało dogrywki. Miejsce I w finale konkursu zajęli uczniowie z gimnazjum w Czernichowie, którzy zwyciężyli też w kategorii na najlepszy film. Opiekunką przygotowującą ten zespół była Pani Ewa Pagacz. Miejsce drugie zajęli uczniowie z Krzeszowic. Opiekunką przygotowującą uczniów była Pani Magdalena Małocha. Trzecie miejsce zajęli uczniowie z gimnazjum z Łączan, nad przygotowaniem których czuwała Pani Maria Mirek.
Sponsorem nagród dla uczestników konkursu był Pan Szymon Łytek - Wójt Gminy Czernichów. Poczęstunek dla gimnazjalistów przygotowali uczniowie technikum hotelarstwa z nauczycielką Anną Miką. Filmy przygotowane na konkurs można obejrzeć na stronie internetowej szkoły: http://czernichow.edu.pl/viewpage.php?page_id=1399. Wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie i ich opiekunom, a szczególnie tym, którzy otrzymali najwyższe miejsca składamy serdeczne gratulacje i życzymy „łapania zdrowia” w codziennym życiu.

Agnieszka Marzęcka
Przewodnicząca komitetu organizacyjnego konkursu


Lapiemy_zdrowie_w_Zespole_Szkol_w_Czernichowie
Finał konkursu „Łapiemy zdrowie w Zespole Szkół w Czernichowie”
3 czerwca 2016r.
  Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
  Poczta
Poczta
  Facebook