Strona Główna    Aktualności    Media o nas    Filmy    Dojazd    Kontakt
  Menu
  ProjektyCKZ
Kącik Przedsiębiorcy


  Akcje pomocy
  Partnerzy

Uniwersytet Rolniczy
w Krakowie

Wyższa Szkoła
Turystyki i Ekologii
w Suchej Beskidzkiej

Małopolska do celu.eu

Poczet Krakowskiej
Chorągwi Husarskiej

Gminny Ośrodek
Pomocy Społecznej
w Czernichowie

Serwis mojestypendium.pl
  Opiekunowie medyczni i opiekunowie osób starszych na pikniku zdrowia w Bachowicach

Opiekunowie medyczni i opiekunowie osób starszych na pikniku zdrowia w Bachowicach - rodzinnej miejscowości patrona ZSRCKU w Czernichowie

W sobotnie popołudnie 4 czerwca 2016 roku, w Bachowicach koło Spytkowic, odbył się piknik, na którym promowano zdrowy styl życia. Słuchacze policealnej szkoły opiekun medyczny i opiekun osoby starszej z Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Czernichowie, wzięli w nim aktywny udział. Wykonywali pomiar ciśnienia tętniczego krwi, uczyli udzielać pierwszej pomocy oraz bandażowania kończyn górnych i dolnych na fantomie przywiezionym z pracowni z Czernichowa. Prowadzili edukację zdrowotną dla wszystkich chętnych, szczególne jednak dla tych, u których wartości ciśnienia tętniczego nie mieściły się w granicach normy. Słuchaczki kierunku opiekun osoby starszej zorganizowały na pikniku plenerowe zajęcia z zakresu ergoterapii i arteterapii. Uczyły tkania na krosnach, haftowania na tamborku oraz wykonywania kwiatów z bibuły.
Było nam bardzo miło już po raz drugi odwiedzić Bachowice, miejscowość, w której urodził się Franciszek Stefczyk-Patron Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Czernichowie.
W tym roku, 30 czerwca, mija 92. rocznica jego śmierci.

  Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
  Poczta
Poczta
  Facebook