Strona Główna    Aktualności    Media o nas    Filmy    Dojazd    Kontakt
  Menu
  ProjektyCKZ
Kącik Przedsiębiorcy


  Akcje pomocy
  Partnerzy

Uniwersytet Rolniczy
w Krakowie

Wyższa Szkoła
Turystyki i Ekologii
w Suchej Beskidzkiej

Małopolska do celu.eu

Poczet Krakowskiej
Chorągwi Husarskiej

Gminny Ośrodek
Pomocy Społecznej
w Czernichowie

Serwis mojestypendium.pl
  Dzień Polsko-Francuski

Wideo spotkanie uczniów z Zespołu Szkół w Czernichowie z rówieśnikami z francuskiej szkoły

W piątek 10 czerwca 2016 roku, w Zespole Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Czernichowie, zorganizowany został „Dzień Polsko-Francuski”. Wydarzenie to było symboliczną formą okazania wdzięczności uczniom i nauczycielom ze szkoły LEGTA La Côte Saint André w regionie Rodan-Alpy we Francji, za wyjątkową gościnność wobec uczniów z czernichowskiej szkoły, którzy w kwietniu odwiedzili francuskich rówieśników.
W czasie imprezy polska i francuska szkoła nawiązały wideo połączenie, dzięki któremu możliwe było spotkanie na odległość. Wzięli w nim udział: Grzegorz Bylica - Dyrektor szkoły, Arkadiusz Wrzoszczyk - członek Zarządu Starostwa Powiatowego w Krakowie, Szymon Łytek - wójt gminy Czernichów oraz nauczyciele i uczniowie. Wideo konferencję prowadzoną w języku angielskim, koordynował nauczyciel Mariusz Wójcik, który był także organizatorem wymiany. Atrakcyjnym dla obu stron punktem wideo spotkania był przygotowany specjalnie na ten dzień przez uczniów z Czernichowa dla uczniów z Francji, pokaz florystyczny - „Barwy Polski i Francji”. Był to pierwszy w Polsce pokaz florystyczny transmitowany przez Internet, w czasie którego kompozycje i biżuterię florystyczną prezentowali uczniowie. Pokaz był tłumaczony symultanicznie na język francuski przez uczennicę Julię Bednarz i na język angielski przez uczennicę Martynę Porąbkę. Pokaz przygotowany został przez nauczycielkę Agnieszkę Marzęcką i uczniów z Czernichowa. W czasie „Dnia Polsko-Francuskiego” uczniowie zaprezentowali ciekawe informacje o regionie w formie multimedialnego pamiętnika z wizyty. Sprawdzianem przyswojenia przekazanej wiedzy był przygotowany przez uczniów quiz wiedzy o Regionie Rodan-Alpy.
W szkole, specjalnie na ten dzień, została przygotowana wystawa fotograficzna „Barwy polsko – francuskie”, której autorem jest Mariusz Wójcik. Wystawę nadal można obejrzeć w szkole. Goście uczestniczący w tym wydarzeniu zostali zaproszeni na niespodziankę kulinarną, którą przygotowali nauczyciele będący organizatorami imprezy: Agnieszka Marzęcka i Mariusz Wójcik z uczniami z technikum hotelarstwa. Degustować można było między innymi różnorodne sery oraz orzechy włoskie przygotowane według regionalnego przepisu. Wśród gości biorących udział w imprezie była też Pani Zofia Kamińska - Dyrektor Krakowskiego Banku Spółdzielczego - Oddział w Czernichowie i Pan Krzysztof Cyganik - Przewodniczący Rady Rodziców ZSRCKU w Czernichowie.
Specjalnie na ten dzień szkoła i jej okolice ozdobione zostały licznymi flagami polskimi i francuskimi, co wprowadzało w klimat barw narodowych obu krajów. Szkołę ozdobiono kwiatami w barwach Polski i Francji.
Przygotowana niespodzianka bardzo podobała się francuskiej młodzieży. Wyrazili to gromkimi brawami skierowanymi do kolegów i koleżanek z Polski. Mamy nadzieję, że jest to dobry początek dalszej współpracy obu szkół.

Agnieszka Marzęcka
Mariusz Wójcik


Dzien_polsko-francuski
Dzień polsko-francuski
10 czerwca 2016r.
  Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
  Poczta
Poczta
  Facebook