Strona Główna    Aktualności    Media o nas    Filmy    Do pobrania    Artykuły    Linki    Forum    Dojazd    Kontakt    Promocja
  Menu
  ProjektyCKZ
Kącik Przedsiębiorcy  Akcje pomocy
  Partnerzy

Uniwersytet Rolniczy
w Krakowie

Wyższa Szkoła
Turystyki i Ekologii
w Suchej Beskidzkiej

Małopolska do celu.eu

Poczet Krakowskiej
Chorągwi Husarskiej

Gminny Ośrodek
Pomocy Społecznej
w Czernichowie

Serwis mojestypendium.pl
  Dzień Polsko-Francuski

Wideo spotkanie uczniów z Zespołu Szkół w Czernichowie z rówieśnikami z francuskiej szkoły

W piątek 10 czerwca 2016 roku, w Zespole Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Czernichowie, zorganizowany został „Dzień Polsko-Francuski”. Wydarzenie to było symboliczną formą okazania wdzięczności uczniom i nauczycielom ze szkoły LEGTA La Côte Saint André w regionie Rodan-Alpy we Francji, za wyjątkową gościnność wobec uczniów z czernichowskiej szkoły, którzy w kwietniu odwiedzili francuskich rówieśników.
W czasie imprezy polska i francuska szkoła nawiązały wideo połączenie, dzięki któremu możliwe było spotkanie na odległość. Wzięli w nim udział: Grzegorz Bylica - Dyrektor szkoły, Arkadiusz Wrzoszczyk - członek Zarządu Starostwa Powiatowego w Krakowie, Szymon Łytek - wójt gminy Czernichów oraz nauczyciele i uczniowie. Wideo konferencję prowadzoną w języku angielskim, koordynował nauczyciel Mariusz Wójcik, który był także organizatorem wymiany. Atrakcyjnym dla obu stron punktem wideo spotkania był przygotowany specjalnie na ten dzień przez uczniów z Czernichowa dla uczniów z Francji, pokaz florystyczny - „Barwy Polski i Francji”. Był to pierwszy w Polsce pokaz florystyczny transmitowany przez Internet, w czasie którego kompozycje i biżuterię florystyczną prezentowali uczniowie. Pokaz był tłumaczony symultanicznie na język francuski przez uczennicę Julię Bednarz i na język angielski przez uczennicę Martynę Porąbkę. Pokaz przygotowany został przez nauczycielkę Agnieszkę Marzęcką i uczniów z Czernichowa. W czasie „Dnia Polsko-Francuskiego” uczniowie zaprezentowali ciekawe informacje o regionie w formie multimedialnego pamiętnika z wizyty. Sprawdzianem przyswojenia przekazanej wiedzy był przygotowany przez uczniów quiz wiedzy o Regionie Rodan-Alpy.
W szkole, specjalnie na ten dzień, została przygotowana wystawa fotograficzna „Barwy polsko – francuskie”, której autorem jest Mariusz Wójcik. Wystawę nadal można obejrzeć w szkole. Goście uczestniczący w tym wydarzeniu zostali zaproszeni na niespodziankę kulinarną, którą przygotowali nauczyciele będący organizatorami imprezy: Agnieszka Marzęcka i Mariusz Wójcik z uczniami z technikum hotelarstwa. Degustować można było między innymi różnorodne sery oraz orzechy włoskie przygotowane według regionalnego przepisu. Wśród gości biorących udział w imprezie była też Pani Zofia Kamińska - Dyrektor Krakowskiego Banku Spółdzielczego - Oddział w Czernichowie i Pan Krzysztof Cyganik - Przewodniczący Rady Rodziców ZSRCKU w Czernichowie.
Specjalnie na ten dzień szkoła i jej okolice ozdobione zostały licznymi flagami polskimi i francuskimi, co wprowadzało w klimat barw narodowych obu krajów. Szkołę ozdobiono kwiatami w barwach Polski i Francji.
Przygotowana niespodzianka bardzo podobała się francuskiej młodzieży. Wyrazili to gromkimi brawami skierowanymi do kolegów i koleżanek z Polski. Mamy nadzieję, że jest to dobry początek dalszej współpracy obu szkół.

Agnieszka Marzęcka
Mariusz Wójcik


Dzien_polsko-francuski
Dzień polsko-francuski
10 czerwca 2016r.
  Dzisiaj
Wtorek
18
Lutego 2020

Imieniny obchodzą:
Szymon, Konstancja, Maksym, Flawian, Krystian, Sylwan
  Zapraszamy
  Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
  Użytkowników Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 602
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: Aleksandra Wolek
  Poczta
Poczta
  Facebook


  Wątki na Forum
Najnowsze Tematy
Powitanie
Powitanie
Chcecie wiedzieć jak...
Najciekawsze Tematy
Powitanie [0]
Powitanie [0]
Chcecie wiedzieć ... [0]
  Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Barbara Kajda
25/06/2016 15:06
Ancurrr14, można już składać podania do szkół policealnych. Informacje o rekrutacji do szkół dla dorosłych znajdują się w panelu po lewej stronie, w zakładce: Rekrutacja-> Szkoły zaoczne.

Ancurrr14
23/06/2016 08:48
Czy można juz składać podanie do szkoły Policealnej ?

twety19
19/08/2015 21:41
Wonski dziękuje bardzo za pomoc. Na prawdę była potrzebna :-)

Wonski
15/08/2015 12:36
,papierem od lekarza i zdjęciem zanosisz to znowu do starostwa i oni ci wydają PKK czyli profil kandydata na kierowcę.Myślę że pomogłem. Życzę miłych 18 dni wakacji !

Wonski
15/08/2015 12:35
200 zł później idziesz do wydziału komunikacji w starostwie tam pobierasz "Wniosek o wydanie prawa jazdy lub pozwolenie" ktoś na pewno ci zaznaczy tak co masz wypełnić.Razem z tym wnioskiem,

Wonski
15/08/2015 12:31
twety19, W Google wpisz "prawo jazdy lekarz i nazwa większej miejscowości koło której mieszkasz". Tam znajdziesz lekarza najlepiej prywatnego bo szybciej cię przyjmie za badanie płaci się 20

Barbara Kajda
14/08/2015 21:51
Twety19, podstawowe informacje dotyczące prawa jazdy kategorii T znajdują się tutaj: http://czernichow.edu.pl/
viewpage.php?page_id=1072
, więcej szczegółów: http://www.word.waw.pl/in
dex.php


twety19
11/08/2015 16:29
czy można u zwykłego lekarza rodzinnego / z góry dziękuję za pomoc ^^ pozdrowienia i miłych wakacji :-)

twety19
11/08/2015 16:27
Dzień dobry ;-). Jak należy stworzyć profil kandydata na prawo jazdy kategorii T? Jakie wnioski należy złożyć i gdzie? Jakie dokumenty należy mieć i co z badaniami ? U kogo należy je zrobić? Czy moż

Barbara Kajda
13/07/2015 10:59
Jaaa, Angeelika odpowiedziała prawidłowo na Twoje pytanie.

Archiwum
  Licznik wyświetleń
  Licznik odwiedzin

  Lokalizator
  Odsyłacze
epodreczniki.pl

Starostwo Powiatowe
w Krakowie

ITV Gmin i Powiatu
Krakowskiego

MEN

Kuratorium Oświaty
w Krakowie

Centralna Komisja
Egzaminacyjna

Okręgowa Komisja
Egzaminacyjna

Krajowy Ośrodek
Wspierania Edukacji
Zawodowej i Ustawicznej

Portal Funduszy
Europejskich

Serwis Informacyjny
Gminy Czernichów

Starostwa Powiatowego
w Krakowie

Serwis Internetowy
Miasta Krakowa