Strona Główna    Aktualności    Media o nas    Filmy    Dojazd    Kontakt
  Menu
  ProjektyCKZ
Kącik Przedsiębiorcy


  Akcje pomocy
  Partnerzy

Uniwersytet Rolniczy
w Krakowie

Wyższa Szkoła
Turystyki i Ekologii
w Suchej Beskidzkiej

Małopolska do celu.eu

Poczet Krakowskiej
Chorągwi Husarskiej

Gminny Ośrodek
Pomocy Społecznej
w Czernichowie

Serwis mojestypendium.pl
  Pięć lat Akademii Młodego Florysty

Pięć lat Akademii Młodego Florysty prowadzonej w Zespole Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Czernichowie

W roku szkolnym 2015/2016 minęło pięć lat działalności Akademii Młodego Florysty prowadzonej w Zespole Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Czernichowie. Akademia jest wspierana ze środków Starostwa Powiatowego w Krakowie w ramach dofinansowania przyznawanego na realizację grantów edukacyjnych.
Akademia Młodego Florysty wyróżnia się systematycznym organizowaniem pokazów florystycznych, w których biorą udział uczniowie prezentujący bukiety, biżuterię florystyczną oraz inne oryginalne dodatki. Szkoła z Czernichowa jest jedyną szkołą w Polsce, która systematycznie organizuje tego typu pokazy z udziałem swoich uczniów.
Projektowanie kompozycji, a następnie tworzenie ich w czasie zajęć prowadzonych w ramach Akademii uwzględnia przede wszystkim wykorzystywanie żywych kwiatów i naturalnych dodatków. W program zajęć włączane są też działania z obszaru szeroko rozumianego rękodzieła. W Akademii powstają także kompozycje okolicznościowe dedykowane na Święta obchodzone w Polsce.
Prowadzenie Akademii Młodego Florysty pozwala uzyskać następujące efekty dotyczące uczniów: rozwój zainteresowań, kreatywnego i twórczego myślenia, rozwój wrażliwości estetycznej, poznanie nowych możliwości, odkrywanie zdolności i umiejętności, możliwość porównania efektów własnej pracy z pracami rówieśników (samoocena), samorealizację, możliwość zaprezentowania siebie i swoich prac przed innymi uczniami, nauczycielami i rodzicami oraz przed wszystkimi zainteresowanymi osobami, przyjemne i produktywne spędzenie czasu wolnego, integrację z rówieśnikami, trening umiejętności interpersonalnych.
Efekty dla rodziców: odkrywanie we własnych dzieciach zdolności i zainteresowań, satysfakcja po obejrzeniu produktów, którego twórcami były ich dzieci, pozytywne wrażenia estetyczne wynikające z obecności produktów projektu w domach rodzinnych podczas Świąt Bożego Narodzenia i Wielkanocnych.
W roku szkolnym 2016/2017 Szkoła poszerzyła ofertę edukacyjną i otworzyła możliwość zgłębiania wiedzy z florystyki - dziedziny, która aktualnie dynamicznie się rozwija.
Zapraszamy chętne osoby dorosłe do bezpłatnej nauki w zaocznej Policealnej Szkole Florysta lub w ramach Kwalifikacyjnego Kursu Zawodowego Florysta. W kursie może wziąć udział każda osoba, która ukończyła 18 lat, niezależnie od posiadanego wykształcenia.

Agnieszka Marzęcka Kierownik Akademii Młodego Florysty


Akademia_Mlodego_Florysty
Pięć lat Akademii Młodego Florysty
  Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
  Poczta
Poczta
  Facebook