Strona Główna    Aktualności    Zobacz    Media o nas    Filmy    Do pobrania    Artykuły    Linki    Forum    Dojazd    Kontakt
  Menu
  Projekty

CKZ
Kącik Przedsiębiorcy  Akcje pomocy
  Partnerzy

Uniwersytet Rolniczy
w Krakowie

Wyższa Szkoła
Turystyki i Ekologii
w Suchej Beskidzkiej

Małopolska do celu.eu

Poczet Krakowskiej
Chorągwi Husarskiej

Gminny Ośrodek
Pomocy Społecznej
w Czernichowie

Serwis mojestypendium.pl
  Kronika 2017/2018

Kronika roku szkolnego 2017/2018

Wyniki przesłuchań do V Powiatowego Obcojęzycznego Przeglądu Artystycznego Uczniów Szkół Ponadgimnazjalnych – Skawina 2018
17 stycznia 2018r.

Naszą Szkołę będą reprezentować:
Beata Droździel (kl.1D) - piosenka w języku rosyjskim,
Mariana Oleksiienko (kl.IV C) - wiersz w języku rosyjskim,
Elżbieta Garaś (kl. ID) - wiersz w języku angielskim,
Karolina Wieczorek (kl. ID) - piosenka w języku angielskim. ...więcej.

Jesień i zima w internacie
I semestr 2017/2018

Jesień i zima w internacie – semestr I już za nami, a nim przeżyliśmy:
Jesienną dekoratornię - Jesień to pora roku, która często sprzyja przemyśleniom i zadumie. Wspominamy 1 listopada ludzi, którzy odeszli, ale również cieszymy się urokami tej kolorowej pory roku. W myśl piosenki Grechuty: „Jesień, jesień, jesień ach to ty”, młodzież dekorowała piętra w internacie wraz z p. Marceliną Morawską i p. Wiolettą Borowczyk. ...więcej.

Szlachetna Paczka
Grudzień 2017r.

Akcja „Szlachetna paczka” XII 2017 w Naszej Szkole dobiegła końca. Zebrane fundusze zostały wydane na zakup węgla, żywności, środków czystości i innych drobiazgów dla samotnej starszej Pani, którą dzięki Waszej szczodrości mogliśmy wesprzeć. Dzięki darczyńcom obdarowana otrzymała także odzież i obuwie. ...więcej.


I miejsce dla uczennicy ZSRCKU w Czernichowie w etapie powiatowym Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK
15 grudnia 2017r.

15 grudnia br. w siedzibie małopolskiego oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża odbył się etap rejonowy i powiatowy Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia. ...więcej.


Wigilia w internacie
14 grudnia 2017r.

W dniu 14.12.2017r. w internacie o godzinie 17:00 pierwsze 2 grupy – czyli prawie 120 mieszkańców internatu- zasiadły do wieczerzy wigilijnej. Na początku pani kierownik Sylwia Gacek wespół w zespół z prowadzącym uroczystość – Kacprem Macudą przywitali przybyłych gości, w tym Pana Dyrektora Grzegorza Bylicę, Panią wicedyrektor Annę Mikę, Panią Beatę Szeligiewicz-Orłowską – wieloletniego pracownika szkoły i kierownika internatu oraz Wychowawców. ...więcej.


ARiMR szkoli młodzież w ZSRCKU w Czernichowie
11 grudnia 2017r.

11 grudnia br. pracownicy Biura Rejestracji Zwierząt szkolili w ZSRCKU w Czernichowie uczniów klas czwartych technikum o profilu technik weterynarii.
Więcej na ten temat na stronie ARiMR: http://www.arimr.gov.pl/serwis-prasowy/tam-bylismy/artykuly/malopolska-arimr-szkoli-mlodziez.html.

Finał „Mikołajkowej zbiórki dla Schroniska”
10 grudnia 2017r.

W naszej szkole w dniach od 1 listopada do 6 grudnia trwała Mikołajkowa Zbiórka dla Schroniska OTOZ w Oświęcimiu. Grupa wolontariuszy akcji oraz sekcja wolontariatu przy Samorządzie Uczniowskim najpierw przygotowała świąteczne kartony i plakat, który zawisł przy głównym wejściu w szkole. Przez miesiąc darczyńcy mogli składać prezenty dla psów i kotów do przygotowanych kartonów. W międzyczasie zostało stworzone wydarzenie na Facebooku, gdzie mogliśmy na bieżąco oglądać relacje z przebiegu zbiórki. Była nawet sesja zdjęciowa z udziałem uczniów zaangażowanych w akcję wraz z czworonożnym: psem Fokusem i koniem Czilim:) ...więcej.


Czwarte miejsce w skawińskim futsalu
8 grudnia 2017r.

8 grudnia br. uczniowie naszej szkoły brali udział w turnieju piłki nożnej „Skawina Cup Futsal” rozgrywanym w systemie 2x8 minut każdy z każdym w grupie. Uczestnikami turnieju były szkoły powiatu krakowskiego: LO w Skawinie (organizator), ZSTE w Skawinie, ZSP w Giebułtowie, ZSiPO w Skale, LO w Piekarach oraz ZSRCKU w Czernichowie. ...więcej.


Mikołajki dla schroniska
1 listopada - 6 grudnia 2017r.

Nasza szkoła co roku stara się pomóc bezdomnym zwierzętom w schroniskach. W tym roku grupa wolontariuszy szkolnych oraz sekcja wolontariatu przy Samorządzie Uczniowskim postanowiła włączyć się w akcję „Mikołajki dla schroniska”. Zbierane przez mikołajkowych wolontariuszy prezenty trafią do Schroniska dla bezdomnych Zwierząt OTOZ Animals w Oświęcimiu. ...więcej.


ZSRCKU w Czernichowie uczestniczy w VIII edycji programu GIODO
listopad 2017r.

Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Czernichowie jest uczestnikiem VIII edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych „Twoje Dane - Twoja sprawa. Skuteczna ochrona danych osobowych. Inicjatywa edukacyjna skierowana do uczniów i nauczycieli”. ...więcej.

Upoluj swoją książkę
2-30 listopada 2017r.

Akcja została zorganizowana przez Instytut Książki, Krakowskie Biuro Festiwalowe oraz platformą e-bookową Woblink.com. Do pilotażowej odsłony akcji zakwalifikowanych zostało 1000 szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. Akcja trwa od 02.11. do 30.11.2017 roku. ...więcej.


Szkolenie BHP
27 i 28 listopada 2017r.

W dniach 27 i 28 listopada 2017 roku uczniowie klas I - III technikum weterynarii i hodowli koni wzięli udział w szkoleniu w zakresie BHP w gospodarstwach rolnych pn. "Borelioza - choroba zawodowa rolników". Zajęcia prowadzili pracownicy KRUS-u oraz specjaliści z zakresu zapobiegania chorobom zawodowym. Szkolący omówili zagadnienia związane z profilaktyką choroby oraz wyjaśnili przyczyny coraz częstszego jej występowania. Podkreślili ważność szybkiego reagowania i właściwej diagnozy. Tematyka wzbudziła duże zainteresowanie wśród uczniów mamy nadzieję, że przyczyni się do baczniejszego zwrócenia uwagi na problem.

Andrzejki w siodle
25 listopada 2017r.

W dniu 25 listopada 2017r. na zaproszenie Pani Ilony Kosowskiej - właścicielki Szkółki Jeździeckiej TĘCZA w Libiążu, grupa słuchaczy kursu R.19 (technik hodowca koni) wybrała się na „Andrzejki w siodle” organizowane na terenie tego ośrodka. ...więcej.


Sukces w Powiatowym Konkursie Wiedzy o Szkocji i Austrii
24 listopada 2017r.

Dnia 24 listopada 2017 r. uczennice Łucja Dyjach, Apolonia Przybylska i Zofia Wójcik z klasy II A zajęły II miejsce w V Powiatowym Konkursie Wiedzy o Krajach Anglo- i Niemieckojęzycznych zorganizowanym w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Wincentego Witosa w Giebułtowie. ...więcej.


Wyróżnieni i dostrzeżeni w tegorocznej Skawińskiej Probówce Artystycznej
24 listopada 2017r.

W dniu 24 listopada uczniowie Zespołu Szkół RCKU w Czernichowie reprezentowali szkołę podczas VII Skawińskiej Probówki Artystycznej. Tegoroczna edycja SPA obejmowała cztery konkursy: literacki, plastyczny, fotograficzny i konkurs piosenki. ...więcej.


V Konferencja CRK - „Kult zwierząt w starożytnym Egipcie”
21 listopada 2017r.

21 listopada 2017 r. odbyło się piąte spotkanie z cyklu II Czernichowskich Reminiscencji Kulturalnych. Gościem internatu „Pod Kłosem”, który zasiadł na słynnej żółtej kanapie był Pan Grzegorz Kuziel, doktorant Wydziału Historycznego Uniwersytetu Jagiellońskiego. Tematem spotkania był „Kult zwierząt w starożytnym Egipcie”. ...więcej.


Powiatowa Olimpiada Pszczelarska
17 - 18 listopada 2017r.

Już po raz kolejny Nasi uczniowie odnieśli sukces na Powiatowej Olimpiadzie Pszczelarskiej "Pszczoła miodna - super organizm pożyteczny dla ludzi i środowiska". W klasyfikacji indywidualnej uczeń klasy IV technikum weterynarii Dominik Wilk zajął II miejsce a szkoła mimo okrojonego składu (jeden z członków 3-osobowego zespołu w ostatniej chwili musiał wycofać się z udziału) zajęła III miejsce. ...więcej.


Wizyta studyjna w Pradze
12 - 16 listopada 2017r.

W dniach od 12 do 16 listopada br. w ramach projektu „Innowacyjne rozwiązania w praktycznej nauce jeździectwa” został zorganizowany wyjazd do Pragi w Czechach. Jest to projekt Małopolskiego Urzędu Marszałkowskiego współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. W wizycie szkoleniowej brali udział dyrektorzy szkół, instruktorzy jazdy konnej, trenerzy oraz nauczyciele przedmiotów zawodowych w technikum hodowcy koni oraz w zawodzie jeździec.

Nasza szkoła była reprezentowana przez Pana Dyrektora Grzegorza Bylicę, nauczycieli przedmiotów zawodowych: Panią Annę Niedziółkę, Panią Karolinę Kwaśnicę oraz Panią Dagmarę Czerw - instruktorkę jazdy konnej. ...więcej.Światowy Dzień Rzucania Palenia
16 listopada 2017r.

Podobnie jak w latach poprzednich Nasza Szkoła wzięła udział w "Światowym dniu rzucania palenia". W tym roku to klasa IV c pod opieką Pani Anny Miki przygotowała akcję informacyjną i wzięła czynny udział w rozwieszaniu plakatów zachęcających do rzucania palenia.


„Mały weterynarz” i dzieci z Samorządowego Przedszkola z Czernichowa
15 listopada 2017r.

15 listopada 2017 roku w Naszej Szkole odbyło się drugie spotkanie w ramach projektu „Mały weterynarz”, w którym uczestniczyły dzieci z Samorządowego Przedszkola z Czernichowa. ...więcej.


Co zrobić z panną Julią? – spektakl profilaktyczny i warsztaty
14 listopada 2017r.

14 listopada uczniowie klas pierwszych obejrzeli spektakl profilaktyczny pt. „Słodka” zaprezentowany przez Teatr Moralitet z Krakowa.
„Żaba”, czyli Anna Żabińska to uczennica szkoły średniej, pracuje w szkolnym sklepiku, w wolnym czasie tworzy projekty ubrań. Ziemowit to kolega „Żaby”, chłopak zakochany w Julce, przed którą Anna próbuje go ostrzec (Julka w obiegowej opinii szkolnej jest szefową dziewczęcego gangu). ...więcej.


Obchody Święta Niepodległości w Czernichowie
11 listopada 2017r.

W dniu 11 listopada nasza szkoła włączyła się w obchody Święta Niepodległości zorganizowanie przez władze gminy Czernichów. Przedstawiciele naszej szkoły, wśród których, oprócz dyrekcji, byli nauczyciele i uczniowie uczestniczyli w uroczystej mszy świętej w kościele parafialnym w Czernichowie, a następnie przeszli pod pomnik upamiętniający 10-lecie odzyskania niepodległości – 1918–1928, gdzie odśpiewany został hymn Polski. ...więcej.

Bieg Niepodległości rozegrany już po raz dziesiąty
10 listopada 2017r.

10 listopada reprezentanci sześciu szkół z powiatu krakowskiego: ZSTE Skawina, LO Skawina, ZSP Krzeszowice, LO Krzeszowice, ZSP Giebułtów, ZSRCKU Czernichów na sportowo uczciło 99 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, biorąc udział w X Powiatowym Biegu Niepodległości.
Uczestnicy, zaproszeni goście, uczniowie i nauczyciele przeszli do parku szkolnego w uroczystym orszaku, który rozpoczynała jazda honorowa (uczniowie ZSRCKU wraz z instruktorem, p. A. Niedziółką na koniach) oraz młodzież niosąca sztandar szkoły. ...więcej.


Próbna ewakuacja
6 listopada 2017r.

W poniedziałek, 6 listopada 2017 roku, przy słonecznej jesiennej aurze w Naszej Szkole jak co roku odbyła się próbna ewakuacja. Alarm dotyczył zagrożenia pożarowego. Młodzież, nauczyciele oraz pracownicy szkoły zgodnie z przyjętymi w szkole procedurami udali się na plac przed stajnią, gdzie opiekunowie klas złożyli Panu Dyrektorowi raporty z liczb obecnych na miejscu uczniów. ...więcej.


Hubertus 2017
28 października 2017r.

W sobotę, 28.10.2017 roku, na terenie padoków Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Czernichowie odbyła się cykliczna impreza pod nazwą „Hubertus”. Organizatorami imprezy byli ZSRCKU w Czernichowie z Dyr. Grzegorzem Bylicą i Anną Niedziółką, Powiat Krakowski z Starostą Wojciechem Pałką, Gmina Czernichów z Wójtem Szymonem Łytkiem. ...więcej.


Dzień Pierwszaka, czyli Halloween w Internacie
24 października 2017r.

24 października w naszym internacie pojawiły się grupy wilkołaków, zombie, wiedźm, wampirów oraz mumii. Na szczęście obyło się bez konieczności wzywania pogromców duchów. To bowiem tylko nasze pierwszaki, w taki oto sposób poprzebierane, świętowały tradycyjne otrzęsiny. ...więcej.


Projekt społeczny „Szkoła częścią wspólnoty”
24 października 2017r.

24 października 2017 uczestniczyliśmy w konferencji kończącej projekt „Szkoła częścią wspólnoty”. Udział w przedsięwzięciu rozpoczęliśmy rok temu. W program zaangażowani byli wszyscy członkowie zespołu Outsider, a udział w samych warsztatach – ze względu na ograniczoną ilość miejsc - wzięła Aurelia Okońska i Jakub Smaga. Przez ten czas braliśmy udział w zajęciach praktycznych prowadzonych przez trenerki ze Stowarzyszenia RAMPA. ...więcej.


"Wiedza na wagę życia" - szkolenie z pierwszej pomocy
17-18 października 2017r.

Po raz kolejny uczniowie naszej Szkoły z klas III b (3 os.), II a (1 os) w zawodzie technik weterynarii oraz II c (9 os.) w zawodzie technik hotelarstwa w dniach 17 – 18 października 2017 roku uczestniczyli w szkoleniu z zakresu sposobu zachowania się i zasad udzielania pierwszej pomocy w najczęściej spotykanych wypadkach. ...więcej.


Odsłonięcie pamiątkowej tablicy poświęconej profesorowi Maksymilianowi Marciniakowi
14 października 2017r.

14 października br. odbyła się uroczystość odsłonięcia tablicy pamiątkowej poświęconej inicjatorowi utworzenia Izby Pamięci Szkoły Rolniczej w Czernichowie – Maksymilianowi Marciniakowi.
Uroczystość rozpoczęła się Mszą świętą odprawioną przez księdza Pawła Matysiaka w kaplicy szkolnej, po której nastąpiło odsłonięcie tablicy pamiątkowej ufundowanej przez p. Kurajów, absolwentów Szkoły Rolniczej. ...więcej.


Dzień Edukacji Narodowej
13 października 2017r.

Dzień Edukacji Narodowej uczniowie i nauczyciele ZSRCKU uczcili w piątek, 13 października br.
O godzinie 9.10 rozpoczęła się uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych, którzy deklarowali m. in. uczciwie wypełniać obowiązki zawarte w Statucie Szkoły, rzetelną nauką i pracą służyć prawdzie, sprawiedliwości i uczciwości.
Patetyczny nastrój spowodowany powagą chwili podtrzymali przedstawiciele Samorządu Szkolnego, składając życzenia wszystkim pedagogom.
Życzenia całemu Gronu Pedagogicznemu złożył również p. dyrektor, Grzegorz Bylica: „Wielu sukcesów i pierwszych miejsc w konkursach, do których przygotowujecie Państwo swoich uczniów”. Pracę nauczycieli docenił p. dyrektor, wręczając pedagogom Nagrody Dyrektora Szkoły. ...więcej.


IV konferencja - o psach
5 października 2017r.

Dnia 5.10.2017 r. w Świetlicy Internatu odbyła się czwarta konferencja w ramach II CRK nt. psów. Zachęcamy do poznania pupili Naszych prelegentek. ...więcej.

Mały weterynarz w przedszkolu
4 października 2017r.

4 października 2017 roku w Naszej Szkole, w ramach obchodów Światowego Dnia Zwierząt, odbyło się pierwsze spotkanie w ramach projektu „Mały weterynarz”, w którym uczestniczyły dzieci z Prywatnego Przedszkola Językowego „Mały Europejczyk” z Czernichowa. ...więcej.Dzień Chłopaka
2017r.

Zgodnie z tradycją, także w tym roku obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Z tej okazji Wychowanki Internatowej Filii Parkowej przy współpracy z Wychowawczyniami: p. K. Bylicą, p. M. Chodacką oraz p. P. Kowalik przygotowały słodką niespodziankę dla naszych Chłopców. ...więcej.


I i III miejsce sztafet ZSRCKU w Czernichowie w Mistrzostwach Powiatu Krakowskiego
29 września 2017r.

Od miejsc na podium rozpoczęli sezon sportowy uczniowie naszej szkoły w powiatowych sztafetowych biegach przełajowych, które odbyły się w Skawinie 29 września br. ...więcej.


III konferencja - „Porozmawiajmy o... naszych pupilach”
28 września 2017r.

Dnia 28.09.2017 r. w świetlicy Internatu odbyła się trzecia konferencja w ramach II Czernichowskich Reminiscencji Kulturalnych, inaugurująca nowy cykl „Porozmawiajmy o…”. Tym razem tematem byli nasi pupile – koty. ...więcej.

II konferencja w ramach II edycji Czernichowskich Reminiscencji Kulturalnych - „Quo vadis?”
19 września 2017r.

Dnia 19.09.2017r. w świetlicy Internatu odbyła się druga konferencja, inaugurująca cykl dotyczący wyboru różnych ścieżek zawodowych „Quo vadis?”. Tym razem zgromadzeni mieli możliwość poznać studenta I roku weterynarii i jednocześnie Absolwenta Naszej Szkoły, Oliwiera Leśniaka. ...więcej.

Akcja "Sprzątanie świata – nie ma śmieci, są surowce!"
18 września 2017r.

18 września br. uczniowie internatu wraz z wychowawcami, zaopatrzeni w worki na zbiórkę śmieci i jednorazowe rękawice, uczestniczyli w akcji „Sprzątanie Świata – nie ma śmieci, są surowce!”.
Zanim młodzież przystąpiła do działania, została poinformowana o zasadach bezpieczeństwa oraz o tym jak ważna we współczesnym świecie są segregacja śmieci, recykling i czas jaki środowisko potrzebuje, aby różne typy odpadów uległy degradacji. ...więcej.


I konferencja w ramach II edycji Czernichowskich Reminiscencji Kulturalnych - autyzm i zespół Aspergera
14 września 2017r.

Dnia 14.09.2017 r. w świetlicy Internatu odbyła się pierwsza konferencja w ramach II edycji Czernichowskich Reminiscencji Kulturalnych. Tematem był autyzm i zespół Aspergera. Prelekcję wygłosiła Pani Barbara Barwacz-Mikuła, Prezes Stowarzyszenia „Jestem ZA”, które wspiera osoby z ZA i ich najbliższych. ...więcej.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017
4 września 2017r.

Dzień rozpoczęcia nowego roku szkolnego – 4 września – nie nastrajał optymistycznie ze względu na typowo jesienną pogodę. Mimo to zdecydowana większość uczniów, wbrew aurze, wykazywała się pogodą ducha: uśmiechy na twarzach, przyjazne gesty, wylewne powitania kolegów i koleżanek po wakacyjnej przerwie. ...więcej.


  Dzisiaj
Czwartek
18
Stycznia 2018

Imieniny obchodzą:
Piotr, Małgorzata, Beatrycze
  Zapraszamy
  Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
  Użytkowników Online
Gości Online: 3
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 601
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: Pedagog szkolny
  Poczta
Poczta
  Facebook


  Wątki na Forum
Najnowsze Tematy
Powitanie
Powitanie
Chcecie wiedzieć jak...
Najciekawsze Tematy
Powitanie [0]
Powitanie [0]
Chcecie wiedzieć ... [0]
  Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Barbara Kajda
25/06/2016 15:06
Ancurrr14, można już składać podania do szkół policealnych. Informacje o rekrutacji do szkół dla dorosłych znajdują się w panelu po lewej stronie, w zakładce: Rekrutacja-> Szkoły zaoczne.

Ancurrr14
23/06/2016 08:48
Czy można juz składać podanie do szkoły Policealnej ?

twety19
19/08/2015 21:41
Wonski dziękuje bardzo za pomoc. Na prawdę była potrzebna :-)

Wonski
15/08/2015 12:36
,papierem od lekarza i zdjęciem zanosisz to znowu do starostwa i oni ci wydają PKK czyli profil kandydata na kierowcę.Myślę że pomogłem. Życzę miłych 18 dni wakacji !

Wonski
15/08/2015 12:35
200 zł później idziesz do wydziału komunikacji w starostwie tam pobierasz "Wniosek o wydanie prawa jazdy lub pozwolenie" ktoś na pewno ci zaznaczy tak co masz wypełnić.Razem z tym wnioskiem,

Wonski
15/08/2015 12:31
twety19, W Google wpisz "prawo jazdy lekarz i nazwa większej miejscowości koło której mieszkasz". Tam znajdziesz lekarza najlepiej prywatnego bo szybciej cię przyjmie za badanie płaci się 20

Barbara Kajda
14/08/2015 21:51
Twety19, podstawowe informacje dotyczące prawa jazdy kategorii T znajdują się tutaj: http://czernichow.edu.pl/
viewpage.php?page_id=1072
, więcej szczegółów: http://www.word.waw.pl/in
dex.php


twety19
11/08/2015 16:29
czy można u zwykłego lekarza rodzinnego / z góry dziękuję za pomoc ^^ pozdrowienia i miłych wakacji :-)

twety19
11/08/2015 16:27
Dzień dobry ;-). Jak należy stworzyć profil kandydata na prawo jazdy kategorii T? Jakie wnioski należy złożyć i gdzie? Jakie dokumenty należy mieć i co z badaniami ? U kogo należy je zrobić? Czy moż

Barbara Kajda
13/07/2015 10:59
Jaaa, Angeelika odpowiedziała prawidłowo na Twoje pytanie.

Archiwum
  Licznik wyświetleń
  Licznik odwiedzin

  Lokalizator
  Odsyłacze
epodreczniki.pl

Starostwo Powiatowe
w Krakowie

ITV Gmin i Powiatu
Krakowskiego

MEN

Kuratorium Oświaty
w Krakowie

Centralna Komisja
Egzaminacyjna

Okręgowa Komisja
Egzaminacyjna

Krajowy Ośrodek
Wspierania Edukacji
Zawodowej i Ustawicznej

Portal Funduszy
Europejskich

Serwis Informacyjny
Gminy Czernichów

Starostwa Powiatowego
w Krakowie

Serwis Internetowy
Miasta Krakowa