Strona Główna    Aktualności    Zobacz    Media o nas    Filmy    Do pobrania    Artykuły    Linki    Forum    Dojazd    Kontakt
  Menu
  ProjektyCKZ
Kącik Przedsiębiorcy  Akcje pomocy
  Partnerzy

Uniwersytet Rolniczy
w Krakowie

Wyższa Szkoła
Turystyki i Ekologii
w Suchej Beskidzkiej

Małopolska do celu.eu

Poczet Krakowskiej
Chorągwi Husarskiej

Gminny Ośrodek
Pomocy Społecznej
w Czernichowie

Serwis mojestypendium.pl
  Uroczystości i wydarzenia w Internacie

Uroczystości i wydarzenia
w roku szkolnym 2017/2018

Relacje z Czernichowskich Reminiscencji Kulturalnych

RAJD TURYSTYCZNY „SKARBY POWIATU - w 100-lecie odzyskania niepodległości - z szacunku dla dziedzictwa z myślą o przyszłości”
15 czerwca 2018r.

W piątek, 15 czerwca 2018r., młodzież ZSRCKU w Czernichowie mieszkająca w Internacie „Pod Kłosem” wzięła udział w pieszym rajdzie po Dolinkach Podkrakowskich. ...więcej.


"Młody cukiernik"
7 czerwca 2018r.

Pieczenie słodkości w internacie.


Dzień Owocowy w internacie
7 czerwca 2018r.

W czwartek 7 VI na naszej internatowej stołówce królowały owoce i warzywa. Wychowanki w myśl zasady STOP! ŚMIECIOWEMU JEDZENIU postanowiły przygotować na kolację dla całego internatu sałatkę owocową i sok marchwiowo - jabłkowy. ...więcej.


Dzień Dziecka w internacie
29 maja 2018r.

29. maja na nasze internatowe dzieci czekała mała niespodzianka. Każdy z wychowanków miał okazję skosztować pysznych lodów z okazji nadchodzącego DNIA DZIECKA. Smakołyki były konsumowane w czasie godzin nauki własnej. Mała dawka słodkości podczas ostatnich szlifów wiedzy przed wakacjami wierzymy, że choć trochę pomogła. ...więcej.


Akcja plakatowa ŚWIATOWY DZIEŃ BEZ PAPIEROSA – wyniki konkursu
maj 2018r.

Wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie plakatowym z okazji Światowego Dnia Bez Papierosa serdecznie dziękuję, a zwycięzcom gratuluję!!! ...więcej.


Zakręcani na pomaganie
wrzesień 2017r. - 23 maja 2018r.

Od początku września w naszym Internacie odbywała się zbiórka nakrętek, które zostały przekazane do Fundacji im. Brata Alberta. Wszyscy wychowankowie z dużym zaangażowaniem włączyli się w akcję „Odkręcamy – Pomagamy”. Wspólnymi siłami uzbieraliśmy 3 duże worki nakrętek, które, 23 maja br., zostały przekazane na zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla podopiecznych fundacji. ...więcej.


Kwiaty w internacie
maj 2018r.

Wiosenna pogoda i słoneczne dni zainspirowały wychowanków do zadbania o wygląd zewnętrzny Internatu. Dlatego balkony i parapety budynku przyozdobiły czerwone petunie, kaskady pelargonii, krzewy mięty i wiele innych kwiatów. ...więcej.


Konkurs
do 24 maja 2018r.

Z okazji Światowego Dnia Bez Papierosa zorganizowano akcję plakatową "rzuć palenie". W ramach promocji zdrowia oraz profilaktyki uzależnień wśród młodzieży, zapraszamy do udziału w konkursie. Wszystkich mieszkańców internatu zachęcamy do zrobienia plakatu edukacyjnego, promującego życie bez papierosa. ...więcej.

NOC MUZEÓW w Krakowie
18/19 maja 2018r.

Krakowskie Muzea, po raz kolejny otwierają swoje drzwi. Już w nocy z 18/19 maja będzie można zobaczyć najpiękniejsze dzieła sztuki oraz eksponaty stanowiące spuściznę polskiej historii, kultury i tradycji. W związku z setną rocznicą odzyskania Niepodległości przez Polskę, tegoroczna Noc Muzeów będzie się odbywać pod hasłem: „Muzea w Niepodległej Rzeczpospolitej”. ...więcej.


Wiosenne Sprzątanie Świata
18 i 21 kwietnia 2018r.

18 kwietnia w godzinach popołudniowych przeprowadzono akcję Sprzątania Świata. Tym razem podjęto inicjatywę z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi. Młodzież z Internatu wraz z wychowawcą p. K. Bylicą oraz p. A. Gargas zbierała odpady pozostające na terenie szkoły oraz wokół obiektu. Młodzież wykazała się dużą aktywnością a całej akcji sprzyjała piękna wiosenna pogoda. ...więcej.
Internatowe pożegnanie Maturzystów
19 kwietnia 2018r.

Z końcem kwietnia, po czteroletniej odsiadce, decyzją Sądu Najwyższego Czernichowskiego Więzienia półzamkniętego, na wolność wyszli. ...więcej.


Wiosenny Turniej Sportowy
17 kwietnia 2018r.

Mieszkańcy Internatu Pod Kłosem, chcąc godnie uczcić nadejście upragnionej wiosny, wzięli udział w Wiosennym Konkursie Sportowym, który odbył się na Hali Sportowej ZSRCKU w Czernichowie 17 kwietnia br. o godzinie 19:00. ...więcej.


Konkurs fotograficzny „Aktywne ferie”

Współczesna młodzież coraz więcej swojego cennego czasu spędza biernie przed komputerem. Często zdarza się, że przeciętny młody człowiek poświęca na gry komputerowe większość swojego wolnego czasu. Dlatego w ramach działań internatu „W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH”, ogłosiliśmy przed wyjazdem młodzieży na zimową przerwę feryjną konkurs fotograficzny pt.: „Aktywne ferie”. ...więcej.


Szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy
22 marca 2018r.

Pomoc udzielana w pierwszych chwilach po wypadku ratuje życie. Mimo, iż większość ludzi zna zasady udzielania pierwszej pomocy, w sytuacji nagłej, powypadkowej, zostaje biernym obserwatorem. Przyczyną nieudzielania jej jest najczęściej strach, że zrobi się coś źle, niewiedza i szufladkowanie ludzi "na pewno pijany". ...więcej.


Świąteczny klimat, dobra zabawa i pomoc potrzebującym zwierzakom
15 marca 2018r.

Dnia 15.03.2018r. z inicjatywy uczennicy Sary Łoboz i wychowawcy Pauliny Racułt odbyły się w Internacie zajęcia świetlicowe „ALE JAJA”. Na zajęciach zgromadziła się młodzież, która zdobiła styropianowe jajka metodą decoupage. Jak wynikało z założeń organizatorek, wszystkie dzieła powstałe na zajęciach, zostały przekazane na aukcje na rzecz podopiecznych wolontariatu PSY PÓŁNOCY. Chęć niesienia pomocy i wzajemna współpraca grupy zaowocowała niezwykle urokliwymi ozdobami świątecznymi. Sami zobaczcie i zalicytujcie. ...więcej.


Dzień Kobiet w Internacie
8 marca 2018r.

W tym roku chłopcy postanowili złożyć życzenia dziewczętom poprzez wykonanie okolicznościowych plakatów.
Prace plastyczne wykonali: dla I piętra: Medvedev Y., Melnyk N., II - Dubiel M. , Kryvokulski V., III - Frączek R., a dla Filii Internatu -Kondratiuk D. Wychowankowie pamiętali również o paniach Kierownik (autor plakatu: Kondratiuk D.) jak i o swoich wychowawczyniach, dla których pracę przygotował Krusiec M. Ponadto chłopcy wykonali plakat dla pań kucharek, pań sprzątających oraz pani intendentki (autorzy: Długopolski A. oraz Wilk D.). ...więcej.


Św. Walenty lutowym gościem Internatu

W lutym - miesiącu zakochanych, pomimo zimowej aury, w Internacie zrobiło się cieplej niż zwykle, czerwień kojarzona z miłością i kształtne serca, serduszka, serducha zdominowały dekorację, pięknie skomponowaną przez p. Paulinę Racułt, tworząc przyjemną atmosferę, sprzyjającą miłosnym zachwytom i uniesieniom. ...więcej.


Wolontariusze z Internatu ZS RCKU – akcje godne naśladowania!

W ramach wolontariatu Samorząd Internatu: Łucja Dyjach, Klaudia Przebinda, Ola Tyrańska, Kacper Mazgaj, Justyna Kasprzak, Weronika Chlebda, Natalia Kaczmarczyk, Beata Burek, Aurelia Okońska, Anastasiia Yakovenko, Kateryna Sychovva, Patrycja Jakubczyk, Małgorzata Ryszka, Jurij Sychov, Kacper Macuda, Olga Rakoczy pod opieką p. Sylwii Gacek wziął udział w akcji „Marzycielska Poczta” – gdzie wysyłane życzenia w listach i kartkach do chorych dzieci dodały im siły do walki z chorobą, ich rodzicom otuchy, a samym piszącym wychowankom internatu mnóstwo frajdy. Wysłaliśmy ponad 50 kartek i listów do 16 dzieci. ...więcej.


Warsztaty relaksacyjne

Jeszcze przed feriami w naszym internacie odbyły się zorganizowane przez wychowawcę P. Paulinę Racułt warsztaty relaksacyjne. Na spotkanie przybyła młodzież, która do samego końca nie wiedziała co będzie robić i co ma na celu spotkanie. Każdy ciekawski miał zabrać ze sobą tylko pisaki i dobry humor. ...więcej.


Jesień i zima w internacie
I semestr 2017/2018

Jesień i zima w internacie – semestr I już za nami, a nim przeżyliśmy:
Jesienną dekoratornię - Jesień to pora roku, która często sprzyja przemyśleniom i zadumie. Wspominamy 1 listopada ludzi, którzy odeszli, ale również cieszymy się urokami tej kolorowej pory roku. W myśl piosenki Grechuty: „Jesień, jesień, jesień ach to ty”, młodzież dekorowała piętra w internacie wraz z p. Marceliną Morawską i p. Wiolettą Borowczyk. ...więcej.

Wigilia w internacie
14 grudnia 2017r.

W dniu 14.12.2017r. w internacie o godzinie 17:00 pierwsze 2 grupy – czyli prawie 120 mieszkańców internatu- zasiadły do wieczerzy wigilijnej. Na początku pani kierownik Sylwia Gacek wespół w zespół z prowadzącym uroczystość – Kacprem Macudą przywitali przybyłych gości, w tym Pana Dyrektora Grzegorza Bylicę, Panią wicedyrektor Annę Mikę, Panią Beatę Szeligiewicz-Orłowską – wieloletniego pracownika szkoły i kierownika internatu oraz Wychowawców. ...więcej.


Dzień Pierwszaka, czyli Halloween w Internacie
24 października 2017r.

24 października w naszym internacie pojawiły się grupy wilkołaków, zombie, wiedźm, wampirów oraz mumii. Na szczęście obyło się bez konieczności wzywania pogromców duchów. To bowiem tylko nasze pierwszaki, w taki oto sposób poprzebierane, świętowały tradycyjne otrzęsiny. ...więcej.


Projekt społeczny „Szkoła częścią wspólnoty”
24 października 2017r.

24 października 2017 uczestniczyliśmy w konferencji kończącej projekt „Szkoła częścią wspólnoty”. Udział w przedsięwzięciu rozpoczęliśmy rok temu. W program zaangażowani byli wszyscy członkowie zespołu Outsider, a udział w samych warsztatach – ze względu na ograniczoną ilość miejsc - wzięła Aurelia Okońska i Jakub Smaga. Przez ten czas braliśmy udział w zajęciach praktycznych prowadzonych przez trenerki ze Stowarzyszenia RAMPA. ...więcej.


Dzień Chłopaka
2017r.

Zgodnie z tradycją, także w tym roku obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Z tej okazji Wychowanki Internatowej Filii Parkowej przy współpracy z Wychowawczyniami: p. K. Bylicą, p. M. Chodacką oraz p. P. Kowalik przygotowały słodką niespodziankę dla naszych Chłopców. ...więcej.


Akcja "Sprzątanie świata – nie ma śmieci , są surowce!"
18 września 2017r.

18 września br. uczniowie internatu wraz z wychowawcami, zaopatrzeni w worki na zbiórkę śmieci i jednorazowe rękawice, uczestniczyli w akcji „Sprzątanie Świata – nie ma śmieci, są surowce!”.
Zanim młodzież przystąpiła do działania, została poinformowana o zasadach bezpieczeństwa oraz o tym jak ważna we współczesnym świecie są segregacja śmieci, recykling i czas jaki środowisko potrzebuje, aby różne typy odpadów uległy degradacji. ...więcej.


Uroczystości i wydarzenia
w roku szkolnym 2016/2017

Uroczystości i wydarzenia
w roku szkolnym 2015/2016

Uroczystości i wydarzenia
w roku szkolnym 2014/2015

Uroczystości i wydarzenia
w roku szkolnym 2013/2014

Uroczystości i wydarzenia
w roku szkolnym 2012/2013

Uroczystości i wydarzenia
w roku szkolnym 2011/2012

Uroczystości i wydarzenia
w roku szkolnym 2010/2011

  Dzisiaj
Środa
26
Września 2018

Imieniny obchodzą:
Justyna, Cyprian, Wawrzyniec, Łucja
  Zapraszamy
  Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
  Użytkowników Online
Gości Online: 3
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 602
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: Agnieszka Gargas
  Poczta
Poczta
  Facebook


  Wątki na Forum
Najnowsze Tematy
Powitanie
Powitanie
Chcecie wiedzieć jak...
Najciekawsze Tematy
Powitanie [0]
Powitanie [0]
Chcecie wiedzieć ... [0]
  Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Barbara Kajda
25/06/2016 15:06
Ancurrr14, można już składać podania do szkół policealnych. Informacje o rekrutacji do szkół dla dorosłych znajdują się w panelu po lewej stronie, w zakładce: Rekrutacja-> Szkoły zaoczne.

Ancurrr14
23/06/2016 08:48
Czy można juz składać podanie do szkoły Policealnej ?

twety19
19/08/2015 21:41
Wonski dziękuje bardzo za pomoc. Na prawdę była potrzebna :-)

Wonski
15/08/2015 12:36
,papierem od lekarza i zdjęciem zanosisz to znowu do starostwa i oni ci wydają PKK czyli profil kandydata na kierowcę.Myślę że pomogłem. Życzę miłych 18 dni wakacji !

Wonski
15/08/2015 12:35
200 zł później idziesz do wydziału komunikacji w starostwie tam pobierasz "Wniosek o wydanie prawa jazdy lub pozwolenie" ktoś na pewno ci zaznaczy tak co masz wypełnić.Razem z tym wnioskiem,

Wonski
15/08/2015 12:31
twety19, W Google wpisz "prawo jazdy lekarz i nazwa większej miejscowości koło której mieszkasz". Tam znajdziesz lekarza najlepiej prywatnego bo szybciej cię przyjmie za badanie płaci się 20

Barbara Kajda
14/08/2015 21:51
Twety19, podstawowe informacje dotyczące prawa jazdy kategorii T znajdują się tutaj: http://czernichow.edu.pl/
viewpage.php?page_id=1072
, więcej szczegółów: http://www.word.waw.pl/in
dex.php


twety19
11/08/2015 16:29
czy można u zwykłego lekarza rodzinnego / z góry dziękuję za pomoc ^^ pozdrowienia i miłych wakacji :-)

twety19
11/08/2015 16:27
Dzień dobry ;-). Jak należy stworzyć profil kandydata na prawo jazdy kategorii T? Jakie wnioski należy złożyć i gdzie? Jakie dokumenty należy mieć i co z badaniami ? U kogo należy je zrobić? Czy moż

Barbara Kajda
13/07/2015 10:59
Jaaa, Angeelika odpowiedziała prawidłowo na Twoje pytanie.

Archiwum
  Licznik wyświetleń
  Licznik odwiedzin

  Lokalizator
  Odsyłacze
epodreczniki.pl

Starostwo Powiatowe
w Krakowie

ITV Gmin i Powiatu
Krakowskiego

MEN

Kuratorium Oświaty
w Krakowie

Centralna Komisja
Egzaminacyjna

Okręgowa Komisja
Egzaminacyjna

Krajowy Ośrodek
Wspierania Edukacji
Zawodowej i Ustawicznej

Portal Funduszy
Europejskich

Serwis Informacyjny
Gminy Czernichów

Starostwa Powiatowego
w Krakowie

Serwis Internetowy
Miasta Krakowa