Strona Główna    Aktualności    Media o nas    Filmy    Do pobrania    Artykuły    Linki    Forum    Dojazd    Kontakt    Promocja
  Menu
  ProjektyCKZ
Kącik Przedsiębiorcy  Akcje pomocy
  Partnerzy

Uniwersytet Rolniczy
w Krakowie

Wyższa Szkoła
Turystyki i Ekologii
w Suchej Beskidzkiej

Małopolska do celu.eu

Poczet Krakowskiej
Chorągwi Husarskiej

Gminny Ośrodek
Pomocy Społecznej
w Czernichowie

Serwis mojestypendium.pl
  Uroczystości i wydarzenia w Internacie 2019/2020

Uroczystości i wydarzenia
w roku szkolnym 2019/2020

Dzień Kobiet w Internacie 2020
9 marca 2020 r.

9 marca Nasi Chłopcy znów nie zawiedli oczekiwań damskiej części internatu, przygotowując dziewczętom miłą niespodziankę z okazji ich dorocznego święta.
...więcej.


Dzień Żołnierzy Wyklętych
3 marca 2020 r.

1 marca to dzień pamięci o żołnierzach wyklętych. W celu pogłębionego poznania ich historii wykonaliśmy okolicznościowy plakat oraz wzięliśmy udział w projekcji filmu Wyklęty, po której nastąpiła dyskusja.
...więcej.


23 lutego Dniem Walki z Depresją
23 lutego 2020 r.

Wzrastające tempo życia, stres oraz niepowodzenia życiowe niejednokrotnie wywołują smutek, rozczarowanie oraz poczucie pustki, które są naturalną reakcją organizmu na zaistniałą sytuację. Kiedy jednak stany te utrzymują się, a z czasem wręcz pogłębiają, może się okazać, że to depresja.
...więcej.


21 lutego Dniem Języka Ojczystego
21 lutego 2020 r.

Już po raz drugi w naszym internacie obchodziliśmy to święto, które ma na celu promocję wielojęzyczności oraz zwrócenie uwagi na różnorodność językową. Tym razem jednak skupiliśmy się na ortografii i stopniu trudności języka polskiego dla naszych wychowanków z Polski oraz Ukrainy.
...więcej.


Wybory najmilszej i najmilszego Internatu
18 lutego 2020 r.

We wtorek 18 lutego o godzinie 16:30 Aleksandra Chwała, Julia Łętowska, Zuzanna Walczowska, Taiisia Panchenko, Yelyzaveta Yuzvenko oraz Tobiasz Korzonek i Marcin Grzywa rozpoczęli zmagania o miano Najmilszej i Najmilszego Naszego Internatu.
...więcej.


Finał zbiórki dla Potrzebujących
12 lutego 2020 r.

W dniu 12 lutego zakończono zbiórkę odzieży (w tym odzieży wierzchniej zimowej), obuwia, zabawek oraz książek dla dzieci z Pieczy Zastępczej, wychowanków Rodzinnych Domów Dziecka oraz osób potrzebujących- podopiecznych Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie.
...więcej.


Finał akcji "Wylosuj Anioła"
grudzień 2019 r.

W grudniu 2019r. wychowankowie internatu oraz uczniowie SP wypisali piękne życzenia na własnoręcznie przygotowanych kartkach świątecznych. Serdeczności pisane przez młodzież niosły nadzieję, wsparcie oraz wiarę w dużo lepszy i sprzyjający 2020 rok.
...więcej.


Wielki Wieczór Wigilijny w Internacie Pod Kłosem
17 grudnia 2019 r.

Dokładnie 7 dni przed PIERWSZĄ GWIAZDKĄ odbyła się w naszej placówce Wielka internatowa Wigilia. Kilka minut po 17:30, kiedy już wszyscy nasi zaproszeni goście zasiedli wygodnie przy stołach, na stołówkę równym rzędem weszli kolędnicy z radosnym okrzykiem: „Idą, idą przebierańcy, będą śpiewy, będą tańce… O gościnność Was prosimy, szczęście w darze przynosimy”.
...więcej.


Nowa odsłona kącika czytelniczego w internacie
listopad/grudzień 2019 r.

Nie od dziś wiadomo, że istnieje bardzo dużo zalet wynikających z czytania książek. Jakich? Otóż m.in. stymuluje ono umysł, poprawia pamięć i koncentrację, poszerza słownictwo, rozwija wyobraźnię i empatię, a także redukuje stres.
...więcej.


Miły gest
9 i 16 grudnia 2019 r.

Święta już tuż, tuż! Choć w internacie zapanowała świąteczna gorączka sprzątania, dekorowania pięter i przygotowań do Wigilii, młodzież znalazła czas na serię spotkań. Wychowawcy: W Borowczyk i P. Racułt zmotywowały młodzież do działania.
...więcej.


Mikołajki w internacie
5 grudnia 2019 r.

W dniu 05.12.2019 r. do naszego internatu niespodziewanie wtargnęło pięciu Świętych Mikołajów, którzy postanowili obdarować naszych wychowanków słodkimi upominkami.
...więcej.


Światowy Dzień AIDS
1 grudnia 2019 r.

Z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia 1 grudnia obchodzony jest Światowy Dzień AIDS. Święto to ma na celu zwrócenie uwagi na walkę z AIDS, a także uświadomienie konieczności pomocy ludziom zakażonym wirusem HIV i chorym na AIDS.
...więcej.


INTERNATOWY KONKURS „NA JESIENNY STYL ŻYCIA”i
listopad 2019 r.

Mimo tego, że za oknem mróz i od czasu do czasu lekko prószy śnieg, chcieliśmy podzielić się tematem w iście jesiennych barwach. W listopadzie wychowawcy internatu zorganizowali dla młodzieży konkurs na jesienną szarugę, którego zadaniem było wykonanie pracy plastycznej lub napisanie wiersza dowolnie interpretując temat konkursu, który brzmiał „Jesienny styl życia”.
...więcej.


Internatowe Andrzejki
27 listopada 2019 r.

Dnia 27 listopada 2019 roku w godzinach wieczornych na stołówce internatu ZSRCKU z okazji „Andrzejek” odbyła się długo wyczekiwana dyskoteka integrująca wychowanków internatu. Andrzejki organizowane w tym roku pod hasłem „Magia Andrzeja” połączyły okazję do dobrej zabawy z tradycją obrzędów ludowych.
...więcej.


Spotkanie z Dzielnicowym Policji w Czernichowie
20 listopada 2019 r.

20 listopada Internat w Czernichowie odwiedził Pan Rafał Czart, Dzielnicowy Policji w Czernichowie, który spotkał się z młodzieżą klas pierwszych.
...więcej.


INTERNAT MAZURKIEM PŁYNĄCY…
11 listopada 2019 r.

11 listopada minęła 101 rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości. Po 123 latach niewoli znowu załopotały barwy biało – czerwonej. Święto Niepodległości – to Święto, które nas POLAKÓW ma łączyć, a nie dzielić. Na tą okoliczność, 11 listopada o godzinie 21–szej, młodzież w internacie odśpiewała Mazurka Dąbrowskiego.
...więcej.


Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania w internacie
8 listopada 2019 r.

Najlepiej jeść zdrowo i smacznie. Moda na zdrowy styl życia ciągle konkuruje z fast foodami, gazowanymi napojami, używkami i szybkim jedzeniem na mieście. W internacie Panie Kucharcie dbają o to aby było „smacznie jak u mamy”. Wychowawcy systematycznie przeprowadzają pogadanki na temat zdrowego żywienia oraz rozmowy indywidualne na temat wyeliminowania z diety wychowanków napojów energetycznych czy zupek błyskawicznych. Na dzień 8 listopada przypada Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Celem święta jest promowanie zdrowego jedzenia, dobrych nawyków żywieniowych, spożywania regularnie posiłków i szerzenie wiedzy na temat konsekwencji złej diety.
...więcej.
Święto Edukacji
14 października 2019 r.

Święto Edukacji Narodowej - corocznie obchodzone 14 października na pamiątkę powołania Komisji Edukacji Narodowej w 1773 r. - a więc pierwszego w Polsce, jak i w Europie Ministerstwa Oświaty.
...więcej.


Światowy Dzień Zwierząt
4 października 2019 r.

Dzień braci mniejszych obchodzimy 4 października. Święto to ma za zadanie szerzenie wiedzy na temat praw zwierząt oraz uświadamianie społeczeństwa, że zwierzęta to również istoty żywe i zasługujące na godne traktowanie. ...więcej.


Dzień Chłopaka w internacie
30 września 2019 r.

30 września br. w Internacie „Pod Kłosem” wychowankowie i wychowanki świętowali Dzień Chłopaka. Było to, jak zawsze, święto osobliwe ze względu na to, że Panów mamy tutaj niewielu. ...więcej.


Spotkanie z Ekodoradcą i Akcja Sprzątania Świata
23-24 września 2019 r.

W dniu 23 września br. uczniowie z klas pierwszych mieszkający w Internacie „Pod Kłosem” uczestniczyli w spotkaniu z Ekodoradcą gminy Czernichów Panią Agnieszką Smaga. Tematem spotkania była „Jakość powietrza a prawidłowa gospodarka odpadami”. ...więcej.


Jak wezwać pomoc?
17 września 2019 r.

7 września 2019r., odbyło się w internacie spotkanie dla uczniów klas I z instruktażu postępowania w trudnych sytuacjach – pod jaki numer dzwonić i jak prawidłowo wzywać odpowiednie służby ratownicze: pogotowie ratunkowe, straż pożarną czy policję. ...więcej.


18. rocznica ataku na WTC w USA
11 września 2019 r.

Dokładnie 18 lat temu, 11 września 2001 roku, zamachowcy z Al-Kaidy porwali cztery samoloty. Dwa uderzyły w wieże World Trade Center (WTC), jeden wbił się w Pentagon, czwarty po interwencji pasażerów rozbił się w Pensylwanii. Wychowankowie z Internatu „Pod Kłosem” również pamiętali o tym smutnym i tragicznym dniu dla całego Świata. ...więcej.


Światowy Dzień Zapobiegania Samobójstwom
10 września 2019 r.

10 września, w Naszym Internacie, spotkaliśmy się na stołówce, aby porozmawiać o tym, co nadaje naszym działaniom sens i sprawia, że życie nabiera barw. Impulsem do rozważań był obchodzony właśnie tego dnia Światowy Dzień Zapobiegania Samobójstwom. ...więcej.


Narodowe Czytanie w Internacie
10 września 2019 r.

10 września, w Naszym Internacie, spotkaliśmy się na stołówce, aby porozmawiać o tym, co nadaje naszym działaniom sens i sprawia, że życie nabiera barw. Impulsem do rozważań był obchodzony właśnie tego dnia Światowy Dzień Zapobiegania Samobójstwom. ...więcej.


Narodowe Czytanie w Internacie
7 września 2019 r.

Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Podczas tegorocznej odsłony akcji Narodowe Czytanie, Para Prezydencka zaproponowała do czytania wybór Noweli polskich. Jak każdego roku, nasza młodzież zadeklarowała chęć udziału w tym pięknym, społecznym przedsięwzięciu. W sobotę 7 września wychowankowie internatu „Pod Kłosem” wspólnie zasiedli do czytania noweli B. Prusa „Katarynka”. ...więcej.


Projekcie filmu "Życie jest piękne"
1 września 2019 r.

Z okazji 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej młodzież zamieszkała w internacie została zaproszona na projekcję filmu La vita e bella (Życie jest piękne). Fantastyczny obraz w reżyserii Roberta Benigniego. W 1999 r. trzykrotnie nagrodzony Oskarem przez Amerykańską Akademię Sztuki i Wiedzy Filmowej. ...więcej.


  Dzisiaj
Piątek
29
Maja 2020

Imieniny obchodzą:
Magdalena, Bogumiła, Teodozja, Urszula, Benita
  Zapraszamy
  Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
  Użytkowników Online
Gości Online: 5
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 602
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: Aleksandra Wolek
  Poczta
Poczta
  Facebook


  Wątki na Forum
Najnowsze Tematy
Powitanie
Powitanie
Chcecie wiedzieć jak...
Najciekawsze Tematy
Powitanie [0]
Powitanie [0]
Chcecie wiedzieć ... [0]
  Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Barbara Kajda
25/06/2016 15:06
Ancurrr14, można już składać podania do szkół policealnych. Informacje o rekrutacji do szkół dla dorosłych znajdują się w panelu po lewej stronie, w zakładce: Rekrutacja-> Szkoły zaoczne.

Ancurrr14
23/06/2016 08:48
Czy można juz składać podanie do szkoły Policealnej ?

twety19
19/08/2015 21:41
Wonski dziękuje bardzo za pomoc. Na prawdę była potrzebna :-)

Wonski
15/08/2015 12:36
,papierem od lekarza i zdjęciem zanosisz to znowu do starostwa i oni ci wydają PKK czyli profil kandydata na kierowcę.Myślę że pomogłem. Życzę miłych 18 dni wakacji !

Wonski
15/08/2015 12:35
200 zł później idziesz do wydziału komunikacji w starostwie tam pobierasz "Wniosek o wydanie prawa jazdy lub pozwolenie" ktoś na pewno ci zaznaczy tak co masz wypełnić.Razem z tym wnioskiem,

Wonski
15/08/2015 12:31
twety19, W Google wpisz "prawo jazdy lekarz i nazwa większej miejscowości koło której mieszkasz". Tam znajdziesz lekarza najlepiej prywatnego bo szybciej cię przyjmie za badanie płaci się 20

Barbara Kajda
14/08/2015 21:51
Twety19, podstawowe informacje dotyczące prawa jazdy kategorii T znajdują się tutaj: http://czernichow.edu.pl/
viewpage.php?page_id=1072
, więcej szczegółów: http://www.word.waw.pl/in
dex.php


twety19
11/08/2015 16:29
czy można u zwykłego lekarza rodzinnego / z góry dziękuję za pomoc ^^ pozdrowienia i miłych wakacji :-)

twety19
11/08/2015 16:27
Dzień dobry ;-). Jak należy stworzyć profil kandydata na prawo jazdy kategorii T? Jakie wnioski należy złożyć i gdzie? Jakie dokumenty należy mieć i co z badaniami ? U kogo należy je zrobić? Czy moż

Barbara Kajda
13/07/2015 10:59
Jaaa, Angeelika odpowiedziała prawidłowo na Twoje pytanie.

Archiwum
  Licznik wyświetleń
  Licznik odwiedzin

  Lokalizator
  Odsyłacze
epodreczniki.pl

Starostwo Powiatowe
w Krakowie

ITV Gmin i Powiatu
Krakowskiego

MEN

Kuratorium Oświaty
w Krakowie

Centralna Komisja
Egzaminacyjna

Okręgowa Komisja
Egzaminacyjna

Krajowy Ośrodek
Wspierania Edukacji
Zawodowej i Ustawicznej

Portal Funduszy
Europejskich

Serwis Informacyjny
Gminy Czernichów

Starostwa Powiatowego
w Krakowie

Serwis Internetowy
Miasta Krakowa