Strona Główna    Aktualności    Media o nas    Filmy    Do pobrania    Artykuły    Linki    Forum    Dojazd    Kontakt    Promocja
  Menu
  ProjektyCKZ
Kącik Przedsiębiorcy  Akcje pomocy
  Partnerzy

Uniwersytet Rolniczy
w Krakowie

Wyższa Szkoła
Turystyki i Ekologii
w Suchej Beskidzkiej

Małopolska do celu.eu

Poczet Krakowskiej
Chorągwi Husarskiej

Gminny Ośrodek
Pomocy Społecznej
w Czernichowie

Serwis mojestypendium.pl
  Otwarcie sezonu

Otwarcie sezonu jeździeckiego

Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Czernichowie jest jedną z nielicznych szkół w Małopolsce, która posiada stajnię szkolną z kilkoma końmi.
W historii szkoły nigdy nie zabrakło tych zwierząt. Szkoła ma 150 lat, więc historia użytkowania koni jest kompletna. Mówi o pracy końmi w polu, rekreacji, kawalerii konnej, hipoterapii . Teraz przyszła pora na początki sportu jeździeckiego. Wraz z otwarciem nowych kierunków kształcenia w szkole pojawiło się sporo osób interesujących się różnymi zwierzątkami, ale szczególnie końmi i jeździectwem. Uczniowie jeżdżą rekreacyjnie, przygotowują się do odznak, biorą udział w przemarszach kawaleryjskich w Krakowie.
W dniach 19-20.03.2011r. w Klubie Jeździeckim „Szarża” w Bolęcinie odbyły się Halowe Regionalne Zawody Konne w Skokach. Były to zawody otwierające kolejny sezon jeździecki w Małopolsce. Wzięła w nich udział uczennica technikum weterynaryjnego Ewa Nowak. Startowała w konkursie licencyjnym L-1 z oceną stylu jeźdźca. Jechała na klaczy Czata wyhodowanej w stajni szkolnej. Okazało się, że Czata to świetny koń sportowy. Konkurs licencyjny został przejechany niemal bezbłędnie i bez żadnej zrzutki. W skrócie można powiedzieć, że było to 12 skoków przez przeszkody o wysokości 105 cm, w czasie 64,87 sekundy, na dystansie 430 m, obserwowanych przez czteroosobową komisję Małopolskiego Związku Jeździeckiego w Krakowie.
Komisja sędziowska ogłosiła wynik „zaliczony”, a pan Jacek Wisłocki wiceprezes Zarządu Małopolskiego Związku Jeździeckiego udekorował konia tradycyjnym flots.
Uzyskanie III klasy sportowej daje zawodnikowi prawo startu w konkursach wyższej klasy tj. P, N.
Również kilka innych uczennic postanowiło sprawdzić swoje umiejętności jeździeckie . W dniu 12 kwietnia odbył się egzamin na wprowadzoną w ubiegłym roku przez Polski Związek Jeździecki, odznakę „Jeżdżę Konno”. Na szkolnych rumakach pokazały swoje umiejętności jeździeckie: Anna Kowalczyk i Patrycja Gumuła na koniu Czagaj, Aleksandra Potepska i Urszula Zając na klaczy Cykada, Elżbieta Mikoda na klaczy Czadra, Klaudia Baściuk na klaczy Cynia, Anna Moskal i Klaudia Paździora na koniu Czakram. Na własnych pięknych koniach zaprezentowały się: Dominika Kowalczyk i Agnieszka Wójcik. Umiejętności jeździeckie pozytywnie ocenił uprawniony instruktor PZJ p. Mikołaj Rey.
Pierwszy egzamin jeździecki dziewcząt został zaliczony.
Nasze młode amazonki chcą dalej rozwijać i szlifować swoje umiejętności w sporcie jeździeckim, zdobywać odznaki uprawniające do startu w zawodach konnych. Nie brakuje im talentu, chęci oraz zamiłowania do koni i sportów hipicznych.
Jednak do zawodów trzeba się przygotować, a do tego potrzebne jest lepsze podłoże niż trawiasty parkur. Brakuje nam też przyczepy do transportu koni.
Mamy nadzieję, że z czasem uda się pokonać również te przeszkody i wziąć udział w Jeździeckich Mistrzostwach Szkół Rolniczych. Zawody te rozgrywane są pod patronatem Ministra Rolnictwa w Zespole Szkół w Agrotechnicznych i Ogrodniczych w Żywcu.

  Dzisiaj
Czwartek
28
Maja 2020

Imieniny obchodzą:
Jaromir, Just, Justyna, Wiktor, Jaromir
  Zapraszamy
  Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
  Użytkowników Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 602
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: Aleksandra Wolek
  Poczta
Poczta
  Facebook


  Wątki na Forum
Najnowsze Tematy
Powitanie
Powitanie
Chcecie wiedzieć jak...
Najciekawsze Tematy
Powitanie [0]
Powitanie [0]
Chcecie wiedzieć ... [0]
  Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Barbara Kajda
25/06/2016 15:06
Ancurrr14, można już składać podania do szkół policealnych. Informacje o rekrutacji do szkół dla dorosłych znajdują się w panelu po lewej stronie, w zakładce: Rekrutacja-> Szkoły zaoczne.

Ancurrr14
23/06/2016 08:48
Czy można juz składać podanie do szkoły Policealnej ?

twety19
19/08/2015 21:41
Wonski dziękuje bardzo za pomoc. Na prawdę była potrzebna :-)

Wonski
15/08/2015 12:36
,papierem od lekarza i zdjęciem zanosisz to znowu do starostwa i oni ci wydają PKK czyli profil kandydata na kierowcę.Myślę że pomogłem. Życzę miłych 18 dni wakacji !

Wonski
15/08/2015 12:35
200 zł później idziesz do wydziału komunikacji w starostwie tam pobierasz "Wniosek o wydanie prawa jazdy lub pozwolenie" ktoś na pewno ci zaznaczy tak co masz wypełnić.Razem z tym wnioskiem,

Wonski
15/08/2015 12:31
twety19, W Google wpisz "prawo jazdy lekarz i nazwa większej miejscowości koło której mieszkasz". Tam znajdziesz lekarza najlepiej prywatnego bo szybciej cię przyjmie za badanie płaci się 20

Barbara Kajda
14/08/2015 21:51
Twety19, podstawowe informacje dotyczące prawa jazdy kategorii T znajdują się tutaj: http://czernichow.edu.pl/
viewpage.php?page_id=1072
, więcej szczegółów: http://www.word.waw.pl/in
dex.php


twety19
11/08/2015 16:29
czy można u zwykłego lekarza rodzinnego / z góry dziękuję za pomoc ^^ pozdrowienia i miłych wakacji :-)

twety19
11/08/2015 16:27
Dzień dobry ;-). Jak należy stworzyć profil kandydata na prawo jazdy kategorii T? Jakie wnioski należy złożyć i gdzie? Jakie dokumenty należy mieć i co z badaniami ? U kogo należy je zrobić? Czy moż

Barbara Kajda
13/07/2015 10:59
Jaaa, Angeelika odpowiedziała prawidłowo na Twoje pytanie.

Archiwum
  Licznik wyświetleń
  Licznik odwiedzin

  Lokalizator
  Odsyłacze
epodreczniki.pl

Starostwo Powiatowe
w Krakowie

ITV Gmin i Powiatu
Krakowskiego

MEN

Kuratorium Oświaty
w Krakowie

Centralna Komisja
Egzaminacyjna

Okręgowa Komisja
Egzaminacyjna

Krajowy Ośrodek
Wspierania Edukacji
Zawodowej i Ustawicznej

Portal Funduszy
Europejskich

Serwis Informacyjny
Gminy Czernichów

Starostwa Powiatowego
w Krakowie

Serwis Internetowy
Miasta Krakowa